Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Travel Turkey Fuarı’nda lezzet yarışı

12 Aralık, 2009 | 21:00

İzmir’de düzenlenen Travel Turkey fuarı, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden katılan kentlerin geleneksel lezzetlerinin yarıştığı bir rekabet ortamı yarattı.

Travel Turkey Fuarı'nda lezzet yarışı Fuar katılımcısı kentler iç turizm ağırlıklı tanıtım yaparken, özellikle eski evler, kaplıcalar ve el işçilikleri ön plana çıktı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen sektörün en büyük ikinci fuarı Travel Turkey fuarı, bu yıl krize rağmen önemli bir büyüme yaşadı. Geçen yıla göre 324 olan katılımcı sayısının 430’a ulaştığı fuarda, bu yıl özellikle illerin yaptığı tanıtım çalışmaları dikkati çekiyor.

Ağırlıklı olarak profesyonel ziyaretçilerin tercih ettiği ilk günde ziyaretçi sayısının 3 bin 700’e ulaştığı fuarda, iç turizme hizmet veren seyahat acentelerinden temsilcilerin yanında özellikle Ortadoğu, Doğu Avrupa ve komşu ülkelerden turizmcilerin ziyaretleri dikkati çekiyor.

Ziyaretçilerin yöresel lezzetlerden tadım yapabildiği stantlarda kentlerde yer alan otel ve acentelerin yanında gıda ve tekstil üreticisi şirketler de tanıtım yapıyor.

Fuara gelen ziyaretçiler Kahramanmaraş standında biber ve kurutulmuş tarhana, Osmaniye standında çikolata kaplı yer fıstığı, şalgam, Manisa standında mesir macunu, Ayvalık standında zeytin-zeytinyağı ve sakızlı kurabiye, Afyonkarahisar standında lokum, Kütahya standında tarhana, Amasya standında elma, Iğdır standında Nabat şekeri, Seferihisar standında mandalina, Gümüşhane standında pestil ve köme, Bitlis standında ceviz ve Bursa standında kestane şekeri, kebap tadımı yapabiliyor.

Stant yetkilileri, tanıtımda gıda ürünlerinin öne çıkmasında lezzet ve kent algısının iç turizmde çok önemli olmasına bağlıyor. Bir çok ziyaretçinin, gideceği kentte öncelikle özel lezzetler bulunup bulunmadığını merak eden yetkililer tüm kentlerin lezzet zenginliklerini en iyi şekilde anlatmaya ve markalaşmaya çalıştığını belirtiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İzmir Travel Turkey Fuarı, Travel Turkey, Travel Turkey Fuarı, Travel Turkey Fuarı İzmir, Travel Turkey Fuarı Katılımcı, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları