Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Trabzon Uzungöl ziyaretçilerini bekliyor / Turizm Haberleri

14 Ocak, 2011 | 19:48

Trabzon Uzungöl ziyaretçilerini bekliyor / Turizm Haberleri

Türkiye’nin ve Doğu Karadeniz’in en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl, her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Bölgede bu yıl geçmiş yıllardaki kadar kar yağmamasına karşılık, soğuk hava nedeniyle önemli bir kısmı buz tutan Uzungöl, doğa tutkunlarına görülmeye değer bir manzara sunuyor.

Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl beldesi, Doğu Karadeniz’e gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği mekanların başında geliyor. Her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği doğa harikası Uzungöl, Trabzon’a 99, Çaykara ilçesine 19 kilometre uzaklıkta ve deniz seviyesinden bin 90 metre yükseklikte bulunuyor.

Çevresindeki bitki örtüsü ve Haldizen deresinin önünün tıkanmasıyla oluşan göl, Alpler’i aratmayacak bir güzelliğe sahip. Yazın botanik amaçlı turlar, trekking, yamaç paraşütü, kışın da yüksek yaylalarında helikopterli ve kar motorlu kayak yapma imkanı bulunuyor. Ancak bu yıl kış mevsiminde yeterli kar yağışının olmamasından dolayı kış sporlarına yönelik aktiviteler yapılamıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Trabzon, Trabzon Uzungöl, Trabzon Uzungöl Manzaraları, Turizm Haberleri, Uzungöl, Uzungöl Manzaraları, Uzungöl turu,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları