Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Trabzon’a kent müzesi

13 Şubat, 2013 | 10:38

Trabzon'a kent müzesi Trabzon Valisi Recep Kızılcık, kent müzesi müjdesi verdi.

Trabzon’un marka şehir olma yolunda emin adımlarla yürüdüğünü ve 4 bin yıllık kadim şehir Trabzon’a kent müzesi kuracaklarını belirtti.

Tarihi Kentler Birliği toplantısı, Trabzon Valiliği’nde yapıldı. Vali Recep Kızılcık başkanlığındaki toplantıya Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Tarihi Kentler Birliği’nden Çekül Vakfı danışmanları Ayşe Nuvit Bayar, Nadir Mutluer, yüksek mimar Yuvacan Atmaca, iletişim uzmanı Melis Baydur, elektronik mühendisi Ozan Mutluer, İl Özel İdaresi çalışanları, belediye Kent Tasarım Ofisi ve etüt proje çalışanları katıldı.

Vali Kızılcık, toplantıda yaptığı konuşmada, valilik, belediye ve Çekül Vakfı ile ortaklaşa yürütecekleri proje için bir araya geldiklerini söyledi. Kızılcık, “Hem turizmimiz hem de dış politikada sıkça üzerine dayandığımız ana eksenlerden kültür, tarih ve medeniyet algımız için önemli bir adım atıyoruz. Bunun temelini teşkil eden ana unsurlardan bir tanesi de tarihi, kültürel ve sosyal değerlerimizdir. 4 bin yıllık kadim şehir Trabzon’da hem sosyal yaşamın parçaları olan ve insanın hayatını kolaylaştıran eserlerin sergilenmesini, hem kültürel varlıkların sergilenmesini, hem de medeniyet zenginliğimizin insanlık ile paylaşılmasını sağlamak için kurulacak olan kent müzesini çok önemsiyoruz.” dedi.

Eski Merkez Bankası binasının kent müzesi olarak tasarlanmasını kararlaştırdıkları bilgisini veren Vali Kızılcık, bu sayede Trabzon’a turizm alanında bir ilki kazandırmış olacaklarını dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Trabzon, Trabzon Haberleri, Trabzon kent müzesi, Trabzon müze, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları