Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Toz bulutu nedeniyle uçak seferleri iptal oldu

14 Ocak, 2010 | 17:06

Mardin’deki toz bulutu nedeniyle uçak seferleri iptal edildi.

Toz bulutu nedeniyle uçak seferleri iptal oldu Mardin’de karşılıklı yapılması gereken Mardin-İstanbul uçak seferleri iptal edildi.

Suriye’deki çöl fırtınasından kaynaklanan toz bulutu Mardin’i de etkisi altına aldı.

Her yıl yaz ve sonbahar mevsimlerinde görülen toz bulutu, bu yıl kış mevsiminde Mardin ve çevresini etkiledi. Görüş mesafesini olumsuz etkileyen toz bulutunun, yaşlı ve çocuklar üzerinde de olumsuz etkilere neden olduğu belirtildi.

Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Fettah Oğuz, küçük çocukların toz bulutundan en fazla etkilenecek grupta yer aldığını belirterek, ”Çocuklar, yapı itibariyle hassas bir bünyeye sahip. Zorunlu olmadıkça çocukların dışarı çıkarılmamasını tavsiye ediyoruz. Mevsim itibariyle solunum yolu enfeksiyonu olan çocuklara daha fazla dikkat edilmesi gerekir. Solunum yolu rahatsızlığı olan yaşlı ve kalp hastalarının da bu havalarda dikkatli olmaları gerekir” şeklinde konuştu.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri toz bulutunun kısa sürede kenti terk edeceğini tahmin ettiklerini bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fettah Oğuz, Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Mardin Toz bulutu, Mardin Uçak Seferleri, Mardin-İstanbul uçak seferleri, Meteoroloji Müdürlüğü, Toz bulutu Mardin,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları