Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Topkapı Sarayı’nın deniz tarafındaki surlarında restorasyon başladı

17 Temmuz, 2018 | 13:15

Topkapı Sarayı’nın deniz tarafındaki surlarında restorasyon başladı

Topkapı Sarayı’nın deniz tarafındaki surlarında restorasyon başladı. İstanbul’un simgelerinden olan Topkapı Sarayı’nı çevreleyen surların deniz tarafına bakan kısmında başlayan restorasyon 25 milyon TL’ye mal olacak ve iki yıl sürecek.

İstanbul’un simgelerinden olan ve Sur-u Sultani olarak adlandırılan Topkapı Sarayı’nı çevreleyen surların deniz tarafına bakan kısmında başlayan restorasyon 25 milyon TL’ye mal olacak ve iki yıl sürecek. Restorasyon Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılacak.

Topkapı Sarayı’nın deniz tarafındaki surlarında restorasyon başladı

ABMA İnşaat tarafından gerçekleştirilecek Topkapı Sarayı’nın restorasyonunun 650 günde tamamlanması hedefleniyor. Proje kapsamında İncili Köşk de restorasyonundan geçirilecek.

Kara tarafı için 14 milyon TL harcandı

Kara tarafı için 14 milyon TL harcandı

Topkapı Sarayı’nın surların kara tarafındaki kısmı geçtiğimiz yıllar içinde yine Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesinden karşılanmak üzere 14 milyon TL harcanarak tamamlanmıştı.

Topkapı Sarayı’nın deniz surları, Ahırkapı’dan başlayarak, Sirkeci İstasyonu civarında günümüzde mevcut olmayan Yalı Köşkü’ne kadar devam etmekte.

Surlar 28 kule ile desteklenmiş olup, Demir Kapı, Bab-ı Hümayun, Otluk Kapı olarak adlandırılan 3 büyük kapı ve 3 küçük kapı ile 70 hektar büyüklüğündeki saray alanına giriş sağlanır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahırkapı, Bab-ı Hümayun, Demir Kapı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Otluk Kapı, Restorasyon, Sirkeci İstasyonu, Sur-u Sultani, Topkapı Sarayı, Yalı Köşkü,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları