Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Topkapı Sarayı’nda Hint Keneviri şoku

02 Eylül, 2009 | 09:59

Topkapı Sarayı'nda Hint Keneviri şoku Güvenlik elemanı Ali Gezer’in, Topkapı Sarayı’nın bahçesinde iki saksıda 31 kök Hint keneviri yetiştirdiği ortaya çıktı.

Saray müze yönetiminin şikayeti ile gözaltına alınan Ali Gezer, savcılığa sevk edildi. Daha önce de ismi birkaç olaya karıştığı için geçici görevle uzaklaştırılan Gezer’in emeklilik dilekçesi verdiği bildirildi.

İstanbul Adliyesi’nde ifade veren Gezer, 21 Ağustos 2009’de sarayın kurşunluk bölgesinde iki saksı içinde Hint keneviri bulunduğunu anlattı. Gezer, bitkileri kendisinin ektiğini ancak Hint keneviri olduğunu bilmediğini savundu. Güvenlik amirinin bitkileri söküp müdürün odasına götürdüğünü belirten Gezer, bitkilerin Hint keneviri olmadığını, tohumun Hint keneviri çıktığını öne sürdü. Kendisine saray içinde kasten Hint keneviri yetiştirdiğine dair tutanak imzalatıldığını kaydeden Gezer, tohumu yemcilerden aldığını öne sürdü. Gezer, mevcut delil durumu ve suçun ceza süresi nedeniyle serbest bırakıldı.

Müzenin Müdür Yardımcısı Gülendam Nakipoğlu da polise verdiği ifadesinde, bekçi Ali Gezer’in kendilerine köklerin kendisine ait olduğunu ve denemek amacıyla diktiğini söylediğini belirterek konu hakkında Müze Başkanı İlber Ortaylı’ya da bilgi verdiklerini söyledi. Nakipoğlu, kurumun prestijini yıprattığı gerekçesiyle Ali Gezer’den şikayetçi olduklarını ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Gezer, Ali Gezer Kimdir, Gülendam Nakipoğlu, Hint Keneviri, Hint Keneviri Esrar, Hint Keneviri Topkapı Sarayı, İstanbul Adliyesi, Topkapı Sarayı, Topkapı Sarayı Bekçisi, Topkapı Sarayı Haberleri, Topkapı Sarayı Kenevir Şoku, Topkapı Sarayı Turistler, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları