Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Topkapı Sarayı önünde çatışma çıktı

30 Kasım, 2011 | 13:18

Topkapı Sarayı önünde çatışma çıktı

Sultanahmet’te Topkapı Sarayı önünde Suriyeli bir kişi ‘Allahu Ekber’ diyerek etrafa ateş açtı.

Olay sırasında 2 kişi yaralandı. İstanbul Sultanahmet’te Topkapı Sarayı önüne gelen ve akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen bir kişi etrafa ateş açtı. Yaklaşık 1 saat süren çatışmadan sonra pompalı tüfekli saldırgan etkisiz hale getirildi.

Topkapı Sarayı önünde nöbet tutan askerlere ve çevredeki vatandaşlara ateş açan kişi ile çatışmanın sürdüğü belirtiliyor. Saldırıda ilk belirlemelere göre bir asker, bir zabıta ve bir turist yaralandı.

Alınan bilgilere göre pompalı tüfek taşıyan bir kişi, sabah saatlerinde Topkapı Sarayı önüne geldi. Kimliği henüz belirlenemeyen şahıs, iddialara göre saray önünde nöbet tutan bir askere ve vatandaşlara rast gele ateş açtı. Saldırıda ilk belirlemelere göre 3 kişi yaralandı. Sultanahmet’teki Topkapı Sarayı önündeki çatışma devam ediyor. Polis tarafından boşaltılan bölgede sık sık silah sesleri duyuluyor.

Sultanahmet’te çatışma halen devam ediyor. Çatışma İstanbul surlarında saldırgan ve polisler arasında sürüyor. Polislerler saldırgan arasındaki çatışma yaklaşık yarım saattir sürüyor.

Görgü tanıklarının verdiği ilk bilgilere göre, saldırganın açtığı ateş sonucu bir asker ve bir güvenlik görevlisi yaralandı. Yine tanıkların ifadesine göre saldırgan top sakallı ve elinde bir çanta var. Saldırganın Suriyeli olduğu iddia edildi.

Topkapı Sarayı önündeki çatışma ile ilgili Vali’den ilk açıklama geldi

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sultanahmet’teki olayla ilgili olarak yaptığı ilk açıklamada “Şu anda net değil. Olayı takip ediyoruz, tamamen kişisel” dedi. Vali Mutlu, saldırganın Suriyeli olduğu yönündeki iddialar hakkında ise “Hayır, hayır şu anda öyle bir şey yok, daha sonra açıklama yapacağız” ifadesini kullandı.

Sultanahmet saldırganının uyruğu belli oldu: 1958 Suriye doğumlu..

Çevresine rast gele ateş açarak Topkapı Sarayı’na giren ve iki kişiyi yaralayan saldırganın kimliği belli oldu. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, saldırganın 1975 doğumlu ve Libya uyruklu olduğunu açıkladı.
Topkapı Sarayı’nda pompalı tüfekle etrafa ateş açıp iki kişiyi yaralayan silahlı saldırgan etkisiz hale getirildi. Şahsın üzerindeki çantanın incelenmesi için olay yerine bomba uzmanı ekipler gönderildi.

Saldırgan öldürüldü

Topkapı Sarayı’nda pompalı tüfekle etrafa ateş açıp iki kişiyi yaralayan silahlı saldırgan etkisiz hale getirildi. Şahsın üzerindeki çantanın incelenmesi için olay yerine bomba uzmanı ekipler gönderildi.

Topkapı Sarayı’ndaki silahlı saldırıda yaralanan güvenlik görevlisi Mehmet Ballıcı’nın vücuduna 7 kurşun isabet ettiği öğrenildi.

Kimliği henüz belirlenemeyen şahsın, Topkapı Sarayı girişinde gerçekleştirdiği silahlı saldırıda yaralanan güvenlik görevlisi Mehmet Ballıcı’nın durumunu ağır olduğu belirtildi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Ballıcı’nın vücuduna 7 kurşun isabet ettiği öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İstanbul, Sultanahmet, Sultanahmet saldırı, Sultanahmet silahlı saldırı, Sultanahmette silahlı saldırı, Topkapı Sarayı, Topkapı Sarayı çatışma, Topkapı Sarayı çatışma çıktı, Topkapı Sarayı saldırı, Topkapı Sarayı Sultanahmet çatışma,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları