Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Topkapı Sarayı, Milli Saraylar İdaresi’ne bağlanıyor!

02 Kasım, 2018 | 10:15

Topkapı Sarayı, Milli Saraylar İdaresi'ne bağlanıyor!

İstanbul’da bulunan dünyaca ünlü Topkapı Sarayı, Milli Saraylar İdaresi’ne bağlanıyor. Halen Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı bulunan Topkapı Sarayı Müzesi, Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na devrediliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan Topkapı Sarayı Müzesi, artık Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na geçiyor.

Topkapı Sarayı, Milli Saraylar İdaresi’ne bağlanıyor!

İki kurum arasındaki görüşmelerin sonuna gelindiği öğrenilirken, Topkapı Sarayı’nın devri için Cumhurbaşkanlığı kararnamesi bekleniyor. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayları, Ihlamur Kasrı, Florya Atatürk Deniz Köşkü, Beykoz Kasrı gibi pek çok tarihi yapıyı bünyesinde barındıran Milli Saraylar, bu yılın Temmuz ayında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığı’na bağlandı ve yeni adı ‘Millî Saraylar İdaresi Başkanlığı’ olarak değiştirilmişti.

Topkapı Sarayı’ında 365 kişi çalışıyor

Ekim ayında Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na geçen Yıldız Sarayı Müzesi’nin personeli Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın İstanbul’daki diğer birimlerine dağıtılmıştı. Topkapı Sarayı Müzesi çalışanları da şimdi kendilerine ne olacağını merak etmekte. Topkapı Saray Müzesi’nde 365 personel çalışırken, müzede 50’ye yakın da uzman bulunmakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beykoz Kasrı, Beylerbeyi Sarayı, Cumhurbaşkanlığı, Dolmabahçe Sarayı, Ihlamur Kasrı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mİlli Saraylar İdaresi Başkanlığı, Topkapı Sarayı Müzesi, Yıldız Sarayı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları