Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japonya Tokyo da görülmesi gereken yerler

15 Mart, 2015 | 19:03

Tokyo Gorulecek Yerler

Tapınakları, ulusal parkları, modern binaları, sıcak kanlı insanları, Uzakdoğu mutfağının en güzel tatları… Bunlar ve daha fazlası Japonya’nın başkenti Tokyo’da sizi bekliyor…

Dünyanın en kalabalık şehirleri arasında başı çekse de Tokyo, modern mimarisi ve park alanlarının çokluğu ile bu açığı kapatıyor. Özellikle, Sakura döneminde yanı kiraz çiçeklerinin açma mevsimi, (ki bu zaman dilimi Nisan ayına tekabül ediyor ) şehir bambaşka bir görüntüye bürünüyor.  Yeni yerler keşfedip farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız şuan bavulunuzu toplayıp Tokyo’nun yolunu tutabilirsiniz.

Japonya Tokyo Turu yapmak istiyorsanız şehre gitmeden önce yazımıza mutlaka bir göz atın derim. Turizm Tatil Seyahat gazetesi olarak Tokyo’da mutlaka görülmesi gereken yerleri sizin için derledik.

Japonya Ameya-Yokocho açık hava pazarı

Tokyo’ya gidip Ueno istasyonun hemen yanı başında kurulan açık hava pazarı Ameya-Yokocho’yu ziyaret etmemek olmaz. Oldukça geniş bir alan yayılmış olan pazarda, Japonlara özgü giysiler, çanta, kozmetik, taze balık, kurutulmuş gıda ve baharat gibi çok çeşitli ürünleri uygun fiyatlara almak mümkün. Ameya-Yokocho açık hava pazarında mağazaların çalışma saatleri farklılıklar gösterse de genelde sabah 10 açılıp akşam 7’de kapanıyorlar.

Japonya Meiji Tapınağı

İmparator Meiji ve eşi İmparatoriçe Shoken’ın ruhlarına adanmış Meiji Tapınağı, 1912 yılında imparatorun ölümünden sonra 1914’te yapılmış. Tapınağı özel kılan ise etrafındaki orman. Dünyanın farklı yerlerinden getirilmiş 245 çeşit farlı ağacın yer aldığı orman, tapınağın etrafını sarıyor ve harika bir görsel şölene dönüşüyor. Tapınak sabahın ilk ışıkları ile açılıyor ve hava kararana kadar açık kalıyor üstelik girişler de ücretsiz.

Japonya Shinjuku Gyoen Ulusal Parkı

Shinjuku Gyoen Ulusal Parkı, Tokyo’nun en büyük ve en popüler parklarından biri. Shinjuku istasyonundan yütüme mesafesinde olan park, şehrin stresinden uzak, sakin ve huzurlu bir yürüyüş yapmak için en uygun mekan. Park, özellikle ilkbaharda, kiraz çiçekleri görmek için Tokyo’nun en iyi yerlerden biri haline geliyor. Sabah 9 da açılan Shinjuku Gyoen akşam 4 buçuğa kadar açık. Parka giriş 200 yen yani yaklaşık 2 dolar.

Japonya Sumida Nehri

Tokyo’da gezilebilecek en renkli yerlerden olan tarihi Asakusa bölgesinde yer alan Sumida Nehri, tekne turlarıyla ünlü. Hinode limanından kalkan teknelerle yaklaşık bir saat süren turla, şehirde olup biteni izlemek mümkün. Sumida Nehri üzerindeki renkli köprüler, göz alabildiğince uzanıyor ve tekne turunuz boyunca toplam sayıları 12 olan bu köprünün altından birer birer geçiyorsunuz.

Japonya Tokyo İmparatorluk Sarayı

Tokyo’nun merkezinde bulunan İmparatorluk Sarayı, yapıyı koruma amacıyla hendeklerle çevrelenmiş. Büyük ve eşsiz bahçeleri ile ayrı bir yaşam alanı olan saray, imparatorluk ailesinin yaşadığı rezidans, arşiv bölümü, müzesi ve idari ofislerden oluşuyor. Sarayın iç bölgelerine sadece, yeni yıl kutlamaları yapıldığı 2 Ocak ve İmparatorun doğum günü olan 23 Aralık günlerinde girilebiliyor.

Japonya Ueno Parkı – Tokyo Ulusal Müzesi

Kalabalıktan hoşnalmıyosanız ve biraz huzur diyorsanız bunun en kolay yolu Ueno Parkı’na kaçmak. Park, nisan ayında açan Sakura’larıyla Tokyo’nun özel yerlerinden biri. Sakuraların açması Japonlar için hayatın yeniden başlaması anlamına geliyor. Tokyo Ulusal Müzesi de bu parkta. Altı binadan oluşan müzede, şehrin ilk ve en önemli sanat merkezi olarak anılıyor. Japon resim, heykel ve arkeolojisine ilişkin örneklerin yanında Samuray silahlarını da müzede görmek mümkün. Sabah 9 buçukta açılan müze akşam 5’e kadar ziyeret edilebliyor. Giriş içinse 6-7 dolar ödemeniz gerekiyor. Sakura dönemi hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Japonya Tokyo Skytree

634 metre yüksekliğindeki Tokyo Skytree, Japonya’nın en yüksek binası olmasının yanında Dubai’deki Burj Khalifa’den sonra dünya sıralamasında 2’nci sırada yer alıyor. Geceleri LED ışıklarla aydınlatılan Skytree, muhteşem bir görsel şölen sunuyor. Tokyo Skytree, fütüristik tasarımıyla Japonya’nın geleneksel güzelliğini gözler önüne seriyor.

Japonya Sensoji Tapınağı

Tarihi Asakusa bölgesinde bulunan Sensoji Tapınağı, kentin en büyük Budist tapınağı. Efsaneye göre, 628 yılında iki balıkçı, Kannon tanrıçasının heykelini sumida nehrinde şans eseri yakalarlar. Heykeli nehre geri atsalar da heykel, sürekli oltalarına takılır. Bunun üzerine işte tam burada tanrıça Kannon’’u anmak için bir tapınak inşa edilir. Tokyo’ya gelen turistlerin çoğu ilginç bir hikayesi olan bu tapınağı ziyaret etmeden geri dönmüyor. Ekimden Mart’a her gün sabah 6 ila akşam 5 arasında açık olan tapınağa giriş ücretsiz.

Japonya Takao Dağı

599 metre yüksekliğindeki Takao Dağı, Tokyo’nun batısında yer alıyor. Zengin doğasıyla ulusal park ilan edilen dağ. Tokyo’nun merkezinden trenle yaklaşık 1 saatlik mesafede. Dağ yürüyüşleri açısından oldukça popüler olan Takao, özellikle erik ağaçlarının çiçek açma zamanı olan Şubat ve Mart aylarında birçok kişiyi kendine çekiyor. Dağın zirvesinde bir de buda tapınağı yer alıyor ve giriş ücretsiz.

Japonya Tokyo Görülmesi Gereken Yerler Video

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
japonya gezilecek yerler, japonya sakura kiraz, Japonya Turu, japonya turu sakura, Japonya uçak bileti, Meiji Tapınağı, Meiji Tapınağı tokyo, Meiji tokyo, Sensoji Tapınağı, Shinjuku Gyoen, Shinjuku Gyoen japonya, Shinjuku Gyoen parkı, Shinjuku Gyoen tokyo, Sumida Nehri, Sumida Nehri tekne turu, Sumida Nehri tokyo, Takao Dağı, Takao Dağı tokyo, Tokyo, Tokyo gezilecek yerler, Tokyo İmparatorluk Sarayı, Tokyo japonya, Tokyo Skytree, Tokyo tapınak, Tokyo turu, tokyo uçak bileti, Tokyo Ulusal Müzesi, Tokyo video, Ueno Parkı, Ueno Parkı tokyo,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları