Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japonya da Tokyo turu öncesi bilinmesi gerekenler

20 Mart, 2015 | 16:45

Tokyo Turu

Bir Asya ülkesinde farklı bir şehirde farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız Japonya’nın başkenti Tokyo tam size göre…

Öncelikle Japonya’ya gitmeden önce bavulunuza yazlık ve kışlık kıyafetlerinizi koymanızı tavsiye ederiz. Zira ülkede ve Tokyo şehrinde Türkiye’de iklime benzer şekilde aynı anda farklı mevsimleri yaşamak mümkün. Özellikle, Tokyo’nun batısında yer alan 599 metre yüksekliğindeki Takao Dağı’nı ziyaret edecekseniz biraz kalın giyinmekte fayda var.

Japonya Ulaşım

Japonya’da hemen her havaalanında sıkı güvenlik önlemleri alınıyor. Türkiye’den direkt uçuşla gidilebilen Tokyo Narita Havaalanı da bunlardan biri. Güvenlik önlemlerini biraz abartmış gibi görünseler de, Tokyo dünyanın en güvenli şehirleri sıralamasında ilk 5’teki yerini her yıl alıyor.

Japonya Gezi

Bir hayli kalabalık bir şehir olmasına rağmen Tokyo, düzgün mimarisi ile bu açığını kapatıyor. İnsanların cana yakın olması da kalabalığın öenmsiz görünmesindeki en büyük etken. Şehirde halkı, Türkiye’dekinin aksine turistlerle sıcak ilişkiler kurmaktan ve muhabbet etmekten kaçınmıyor.

Tokyo’ya gittiğinizde şaşıracağınız bir diğer konu da şehrin en merkezi yerlerinde bile araç trafiğinin ve gürültünün az oluşu. Şehirde ulaşım çok basit. Yer altında metro, yer üstünde de trenle hemen her yere gitmek mümkün. İstediğiniz anda taksi bulmak da çok kolay.

Japonya Görülmesi Gereken Yerler

Gelelim Tokyo’da mutlaka görülmesi gereken yerlere. Şehir’de her zevke hitap edebilecek pek çok yer var. Sanat düşkünleri için sayısız müze, opera ve galeri, doğa severler için doğayla iç içe yürüyüş imkanı sağlayan milli parklar, çevresindekilere hediye almaktan hoşlananlar için açık hava pazarları ve daha fazlası…

Pek çok alternatif olmasına rağmen görmeden dönmemeniz gereken yerler, Edo Kalesi, Tokyo Kulesi, Meiji Tapınağı, Tokyo Opera Şehir Sanat Galerisi, Tokyo Milli Müzesi, Sensoji Tapınağı ve Shinjuku Gyoen Milli Bahçesi.

Japonya Tokyo Turlarında Görülmesi Gereken  Yerler Video

Tokyo’da görülmesi gereken yerler başlıklı yazımız için tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Japonya, japonya gezilecek yerler, Japonya nerelere gidilir, Japonya tokyo, Japonya tokyo turu, Japonya tur, Japonya Turu, Japonya uçak bileti, Japonya ucuz tur, Narita Havaalanı, Tokyo, Tokyo gezilecek yerler, Tokyo Narita Havaalanı, Tokyo turu, Tokyo turu ucuz, tokyo uçak bileti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları