Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tokyo’da açılan Hatay standına büyük ilgi

29 Eylül, 2010 | 13:34

Tokyo’daki JATA Seyahat Fuarı’na katılan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Japonlara Hatay’ı bizzat tanıttı. Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilen uluslararası JATA Seyahat Fuarı’na katılan Lekesiz, fuar öncesinde Türkiye’nin Tokyo Büyükelçisi Sermet Atacanlı’yı makamında ziyaret etti.

Vali Lekesiz, Büyükelçi Atacanlı’ya Hatay’ın kültürel değerleri hakkında bilgiler aktararak kültür-inanç turizmine oldukça yakın olan Japon halkının Hatay’a ziyaretleri için kendisinin de destek ve önerilerini beklediğini iletti. Lekesiz, fuara katılım amaçlarının, Hatay’ın tanıtımını sağlamak ve turizm alanında kenti markalaştırmak olduğunu ifade ederek, fuarın bu anlamda güzel bir fırsat olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu yıl 32.’si gerçekleştirilen fuara, 140 ülkeden, aralarında Türkiye’ye de misafir gönderen seyahat acenteleri ve büyük oteller katıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Tokyo Müşavirliği için fuar alanında ayrılan 126 metrekarelik alanda kentin tanıtımı için ayrılan stantta, Hatay’ın seyahat acentelerine yönelik olarak Japonca tanıtımı etkin bir şekilde gerçekleştirildi.

Hatay Valiliği tarafından hazırlatılan tanıtım DVD’leri ve broşürleri kullanılarak, Hatay’ın doğal, kültürel ve tarihi güzelliklerinin de anlatıldığı fuarda, seyahat acenteleri ve Japon halkının Hatay standına büyük ilgi gösterdi.

Vali Lekesiz fuat süresince tercüman aracılığı ile Hatay ve Türkiye stantlarını gezen Japonlara bizzat bilgi verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Büyükelçi Atacanlı, Hatay Valiliği, JATA Seyahat Fuarı, JATA Seyahat Fuarı Haberleri, Tokyo, Tokyo Fuar, Tokyo HAtay Standı, Tokyo Hatay ve Türkiye stantları, Tokyo JATA Seyahat Fuarı, Vali Lekesiz,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları