Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tıp turizminde Tayland bir numara

12 Haziran, 2009 | 11:38

Tıp turizminde Tayland bir numara Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) ”Türkiye İçin Yeni Bir Fırsat Penceresi: Tıp Turizmi” başlıklı araştırmasında, doğru adımlar atılması halinde Türkiye’nin, tıp turizminden 2020 yılında, 8 milyar dolar toplam gelir hedefleyebileceği bildirildi.

Halen dünyada 1 milyon üzerinde hastanın tedavi amacıyla başka ülkelere seyahat ettiğinin belirtildiği araştırmaya göre, en çok tedavi amaçlı turist çeken ülkelerin başında Tayland geliyor. Tayland’ı sırasıyla; Hindistan ve Singapur takip ediyor.

Araştırmaya göre, İngiliz Ulusal Sağlık Sistemi’nde (NHS) 20 bin dolara mal olan bir omuz ameliyatı, Hindistan’da 3 bin 500 dolara gerçekleşebilmekte. ABD’de 30 bin dolar tutan bir kalp ameliyatı, Yeni Delhi’nin nitelikli bir hastanesinde sadece 4 bin dolara mal olmakta, ABD’de 4 bin 500 dolara mal olabilen basit bir estetik burun ameliyatı, Hindistan’da sadece 850 dolara gerçekleşmekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, Sağlık Turizmi, Sektörel Turizm Haberleri, Singapur, Tayland, Tayland sağlık turizmi, Tıp Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları