Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TİM, THY ve Yatırım Destek Ajansı’ndan Yabancı yatırımcılara Türkiye rehberi

03 Kasım, 2010 | 10:33

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) öncülüğünde Türk Havayolları (THY) ile Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı tarafından hazırlanan The Turkish Perspective adlı dergi yayın hayatına başladı.

Üç ayda bir İngilizce yayınlanacak derginin yabancı yatırımcılara rehber olması öngörülüyor. İnfomag Yayıncılık’ın katkı sunduğu The Turkish Perspective’in sayfalarında, Türkiye’de yatırım imkânları, ihracatçı sektörlerin kapasiteleri anlatılacak.

THY’nin sadece Business Class yolcularına dağıtılacak olan dergiyi basın toplantısıyla tanıtan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “The Turkish Perspective, Türk ekonomisinin ve ihracatçısının dışa açılan yüzü olacak. Zaten reklamla finanse etmeyeceğiz.” dedi. THY’nin yeni sefer koyduğu ülkelere ihracatın da paralel olarak arttığını kaydeden Büyükekşi, üç kurumun bir araya gelmesinin Türkiye’ye büyük faydalar getireceğini dile getirdi.

Başkan Mehmet Büyükekşi, derginin her sayısında ayrı bir sektörün inceleneceğini ve Türkiye’ye döviz getirecek yatırımcıların bu dergiyle Türkiye’yi tanıyacağına işaret ederken, “TİM, 50 bin üyesi ile Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü konumunda. Ülkemizdeki ihracatçı sektörlerin kapasitesini, yatırım ortamını ve yabancılarla paylaşacağız. Tamamen İngilizce olacak The Turkish Perspective’in hayata geçmesinden ötürü mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Büyükekşi, derginin Türkiye’yi en iyi biçimde tanıtma ve sunmada derginin önemli bir rol oynayacağını da sözlerine ekledi.

THY Genel Müdürü Temel Kotil ise aktarmalı uçuşlarda da önemli işadamlarının kendilerini tercih ettiğini belirterek, “Bu derginin iletişim gücü kuvvetli. İnanıyorum 50 bin adet basılan dergi çok kısa sürede tükenecek.” öngörüsünde bulundu. Dergiyi bir ayda eritebileceklerini savunan Kotil, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye baskı sayısının 100 ila 150 bin arasında olması temennisini dile getirdi.

Türkiye’nin pek çok alanda önemli başarılar elde ettiğini aktaran Kotil, “31 milyon yolcumuzun yüzde 6’sı Business yolcu. Biz tüm hatlardaki uçuşlarda insanların bu dergiye ulaşmasını temin edeceğiz. Ülkemize katma değeri yüksek yatırımların gelmesinde faydası olacaktır.” dedi.

Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Vekili Dr. Hüseyin Aslan da özellikle şirket yöneticileri ve karar vericilere ulaşmak için projeye destek verdiklerini ifade etti. Dergi ile yabancı yatırımcıya hitap etmeyi hedeflediklerini anlatan Aslan, rehber görevi görüp ülke tanıtımına önemli katkılar sunacağını vurguladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
The Turkish Perspective, THY, THY Genel Müdürü Temel Kotil, TİM, Türkiye Rehberi, Türkiye Rehberi Haberleri, Türkiye Yabancı yatırımcılar, Yatırım Destek Ajansı, Yatırım Destek Ajansı Haberleri, Yatırım Destek Ajansı yabancı yatırım,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları