Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TİKA’dan Maldivler’e laboratuvar yardımı

09 Eylül, 2015 | 08:19

Maldivler

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Maldivler’deki Makunudhoo Adası’nda bulunan okullar için laboratuvar inşasına başladı.

TİKA, Güney Asya’da eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Hint Okyanusu’nda bin 200 adadan oluşan Maldiv Cumhuriyeti’nin en yoğun nüfuslu adalarından biri olan Makunudhoo Adası’nda yer alan ve her yıl yüzlerce mezun veren okul, TİKA tarafından gerçekleştirilecek proje ile modern bir eğitim altyapısına sahip olacak. Maldiv Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan ve 1960 yılında faaliyete başlayan okul, Makunudhoo Adası’nın önde gelen eğitim kurumlarından birisi olmasına rağmen eksiklikler nedeniyle özellikle fen bilimleri alanında uluslararası standartlarda eğitim verme imkanına sahip değil. Kurulacak laboratuvar ile birlikte okulun bu alandaki eksikliğinin giderilmesi planlanıyor. Maldivler Eğitim Bakanlığı standartlarına uygun olarak inşa edilerek gerekli malzemelerin temin edileceği laboratuvarda öğrenciler okulda görmüş oldukları teorik derslerde edindikleri bilgileri deneysel ortamda pekiştirme olanağına kavuşacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
maldiv cumhuriyeti, Maldivler, maldivler haberleri, maldivler tika, tika, tika maldivler,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları