Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’ye bagaj konusunda iyi not

17 Haziran, 2009 | 17:41
vrupa Havayolu Şirketleri Birliği (AEA) tarafından yapılan araştırmanın sonuçları, Türk Hava Yolları’nın kasım 2008 ile mart 2009 arasındaki dönemde yolcu bagajlarını hedefe en sağlıklı biçimde ulaştıran havayolu şirketi olduğunu ortaya koydu.
Daily Mail gazetesinde yer alan AEA araştırmasına göre, THY uçaklarıyla seyahat eden her 222 yolcudan sadece birinin bagajı kayboldu. Böylece her bin bagajdan sadece 4,5’inin kaybedildiği, ilgili dönemde bunun yaklaşık 38 bin bagaja denk geldiği belirtildi.
Avrupa’da en fazla bagaj kaybeden havayolu şirketi ise İngiliz BMI oldu. Kendisine emanet edilen her 51 bagajdan birini kaybettiği belirtilen BMI’ın bagaj kayıpları oransal olarak binde 20 olarak hesaplandı ve havayolu şirketi 26 şirket arasında Avrupa sonunculuğunu aldı.
İngiliz havayolları British Airways her 64 bagajdan birini kaybederek 22. sırada kaldı. İngiliz havayollarını her 58 bagajdan birini kaybeden Portekiz’in TAP havayolu şirketi, her 53 bagajdan birini kaybeden Fransız havayolları Air France ve her 52 bagajdan birini kaybeden İspanya‘nın İberia havayolu şirketi takip etti.
Kendisine emanet edilen 69 bagajdan birini kaybeden KLM 21., 92 bagajdan birini kaybeden Lufthansa 19. oldu.
Avrupa havayolu şirketlerinin bagaj kaybı ortalaması ise 77’de 1 olarak tespit edildi. Avrupa şirketleri 2008 kasımıyla 2009 mart arasında toplam 1 milyon 583 bin 68 bagaj kaybetti.

Avrupa Havayolu Şirketleri Birliği (AEA) Türk Hava Yolları’nın (THY) kasım 2008 ile mart 2009 arasındaki dönemde yolcu bagajlarını hedefe en sağlıklı biçimde ulaştıran havayolu şirketi olduğunu açıkladı.

Daily Mail gazetesinin yer verdiği araştırmaya göre THY uçaklarıyla seyahat eden her 222 yolcudan sadece birinin bagajı kayboldu. Böylece her bin bagajdan sadece 4,5’inin kaybedildiği, ilgili dönemde bunun yaklaşık 38 bin bagaja denk geldiği belirtildi.

Avrupa’da en fazla bagaj kaybeden havayolu şirketi ise İngiliz BMI oldu. Kendisine emanet edilen her 51 bagajdan birini kaybettiği belirtilen BMI’ın bagaj kayıpları oransal olarak binde 20 olarak hesaplandı ve havayolu şirketi 26 şirket arasında Avrupa sonunculuğunu aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Havayolu Şirketleri Birliği, Bagaj istatistikleri, Sektörel Turizm Haberleri, THY, Türk Hava Yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları