Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’ye 7 yeni Boeing

28 Temmuz, 2009 | 12:18

THY 777 Boeing ve Türk Hava Yolları, liste fiyatı 1.9 milyar dolar tutan, 7 adet 777-300ER siparişi için anlaşma yaptı.

Anlaşmayla, geçtiğimiz Nisan ayında sipariş ettiği 5 uçakla birlikte, Türk Hava Yolları’nın toplam Boeing 777-300ER siparişi 12’ye ulaştı.

Boeing Ticari Uçaklar Avrupa ve Rusya Satış Başkan Yardımcısı Aldo Basile, yeni siparişin uluslararası pazarlarda büyümeyi hedefleyen Türk Hava Yolları’nın Boeing 777-300ER’ye duyduğu güvenin bir göstergesi olduğunu söyledi.

En yakın rakibinden yüzde 19 daha hafif olan Boeing 777-300ER, önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlıyor.

Koltuk başına yüzde 20 daha düşük işletme maliyeti sunan uçak, karbondioksit salınımını yüzde 22 oranında azaltıyor. Üç sınıflı kabin konfigürasyonunda 365 koltuk kapasitesine sahip olan 777-300ER, 14.685 kilometrelik menzilde uçabiliyor. Dünyanın en başarılı çift motorlu ve çift koridorlu uçağı kabul edilen Boeing 777 serisi, bugüne kadar 66 havayolu şirketinden, 1.100’ün üzerinde sipariş aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aldo Basile, Boeing, Sektörel Turizm Haberleri, THY, THY Boeing, THY Filosu, Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları