Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’nin sahte kredi kartları ile başı dertte

17 Ağustos, 2012 | 13:15

THY’nin sahte kredi kartları ile başı dertte…

Türk Hava Yolları(THY) sahte kredi kart işlemlerinin önüne geçmeye çalışıyor. Artan sahte kredi kartı satışlarından rahatsız olan THY, birçok hatta internet ve çağrı merkezi üzerinden satışları durdurmak zorunda kaldı.

Bugün gazetesinden Çetin Çiftçi’nin haberine göre; kart sahteciliğinin boyutu mayıs ve haziran aylarında çok yükselerek sınırı aşınca kart program hizmeti veren Visa, THY’yi anlaşmalı bankaya rapor etti. Bu nedenle de THY’ye parasal yaptırım uygulanması gündeme geldi. Bunun üzerine, işlem riskinin sorumluluğunu da taşıyan THY, sahteciliğin yüksek olduğu birçok hatta internet sitesi ve çağrı merkezlerinden kredi kartı ile bilet satışını durduruldu.

Dudu ortaya çıkardı

Olay, Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu’nun telefonla bilet satın almak istemesi ile gündeme geldi. Dudu’ya, Hatay’da çok fazla kredi kartı sahteciliği yapıldığı için satış yapılamadığı cevabı verildi. Dudu, konuyu meclis gündemine taşıdı. Dudu’ya cevap ise Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten geldi. Öte yandan THY, bu sahtekarlığın önüne geçebilmek için Sahte İşlem Risk Yönetim Sistemi’ni (CYBERSOURCE) devreye soktu.

Yeni havalimanında özel terminal istedi

THY Genel Müdürü Temel Kotil, İstanbul’un üçüncü havalimanıyla ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı. Yapılacak havalimanında THY’nin özel bir terminalinin olmasını istediklerini belirten Kotil, şunları söyledi: “Üçüncü havalimanı 150 milyonluk olacak. Yarısı biz olmak zorundayız. Dolayısıyla yarı olduğu zaman ihtiyaçlarınız da vardır. Şu anda biz her yıl büyüyerek geliyoruz. 38 milyon yolcuya ulaştık.”

Çalışana yüzde 4+3 zam

Yüksek Hakem Kurulu THY’deki toplu sözleşmeyle ilgili kararını açkladı. Buna göre personel ücretleri 2011 yılının ilk altı ayı için yüzde 5, ikinci altı ayı için yüzde 5, 2012’in ilk altı ayı için yüzde 4, ikinci altı ayı için de yüzde 3 artırıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hatay Milletvekili, Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Mevlüt Dudu, sahte kredi kartı, sahte kredi kartları, Temel Kotil, THY, THY Genel Müdürü, THY Genel Müdürü Temel Kotil, THY sahte kredi kartı, THY Uçak, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları kredi kartı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları