Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’nin merakla beklenen reklamı ‘Beş Duyu’ yayınlandı

05 Şubat, 2018 | 11:04

Dünyanın sayılı havayolları arasında Türk Hava Yolları ünlü kalp cerrahı ve ekran yüzü Dr. Mehmet Öz’ün da rol aldığı yeni reklam filmi “Beş Duyu”yu, NFL finali Super Bowl LII’de izleyiciyle buluşturdu.

THY, dünyaca ünlü kalp cerrahı ve ekran yüzü Dr. Mehmet Öz’ün rol aldığı yeni reklam filmi “Beş Duyu”yu, NFL finali Super Bowl LII’de izleyiciyle buluşturdu. THY’nin yeni reklam filmi Youtube üzerinden de bir gecede 770 binden fazla izleyici tarafından görüntülendi.

Birbirini izleyen 6 yılda “Avrupa’nın En İyi Havayolu” unvanına layık görülen Türk Hava Yolları, yeni reklam kampanyası “Beş Duyu”nun ilk gösterimini, Amerikan TV tarihinin en çok izlenen yayını olan Amerikan Ulusal Futbol Ligi (NFL)’nin dün akşam oynanan final maçı, ‘Super Bowl’da yayınladı.

Ödüllü Danimarkalı yönetmen Martin Aamund tarafından çekilen film, Avrupa, Güney Afrika, Uzak Doğu, Orta Doğu, Kanada, Latin Amerika ve ABD gibi ulusal bayrak taşıyıcının uçuş sağladığı birçok bölgede gösterime girdi.

50° sıcaklıktaki Sahra Çölü ve 0 derecenin altındaki Kuzey Işıkları gibi olağanüstü hava şartlarına sahne olan film, Kuzey Avrupa, Afrika ve Uzak Doğu’da çekildi.

“Dünya Daha Büyük! Keşfet!”

Çekimleri bir ayda tamamlanan reklam filmi, insan vücudunun birbirinden son derece farklı ve zıt koşullar altında verdiği büyüleyici tepkimeye temasta bulunarak, izleyiciye “Dünya Daha Büyük! Keşfet!” sloganı eşliğinde, sahip olduğu “Beş Duyu” ile kendi iç dünyasından hareketle tüm dünyayı keşfe davet ediyor.

İnsanoğlunun dış dünyayı algılamadaki başlıca enstrümanı olan; dokunma, görme, işitme, koklama ve tat alma duyuları (beş duyu), bireylerin kişisel anı, deneyim ve bellek yaratmada yararlandığı beş sihirli yöntem olarak kabul ediliyor.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Amerika Turları sizi bekliyor.

Beş duyu vasıtasıyla insanlar, kişisel zaman tünellerindeki en değerli hatıralarını kayıt altına alabiliyorlar. Ve bu eşsiz yolculuklar, çoğunlukla bir çiçeğin kokusu veya bir baharatın tadı gibi ufak ayrıntılardan ilham alıyor.

“Beş Duyu” kampanyası izleyicisini, Türk Hava Yolları’nın 300 noktasını birbirine bağladığı, içerisinde bulunduğumuz bu inanılmaz gezegenin yanı sıra, insan vücudunun içindeki benzersiz evrene de farkındalıklı bir gözle bakmaya teşvik ediyor.

Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, “Dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu şirketi olarak, öncelikli misyonumuzun yolcularımızı varış noktalarına ulaştırmaktan çok daha fazlası olduğuna inanıyoruz.

Türk Hava Yolları ile onları dünyayı keşfe çağırırken, yeni reklam kampanyamız sayesinde keşif serüvenlerini daha özel ve anlamlı kılacak bireysel farkındalıklarını uyandırmayı amaçlıyoruz. “Beş Duyu” kampanyamız, bilinçaltını harekete geçirerek, her yolculuk sonrası kazanılan birbirinden farklı deneyimin değerine vurgu yapıyor.” dedi.

“Bugüne kadar dünyaca ünlü birçok isimle hayata geçirdiğimiz reklam çalışmalarımızın pozitif geri bildirim ve sonuçları bize büyük mutluluklar yaşattı” diyen Ahmet Olmuştur, “Geçtiğimiz yıl Morgan Freeman’lı kampanyamız büyük bir hit olmuştu. Şimdi ise dünyaca ünlü kardiyolog, Dr. Mehmet Öz ile gerçekleştirdiğimiz bu yeni iş birliğinin de güzel yansımalarını almak için sabırsızlanıyoruz.
Bugün olduğu gibi bundan sonra da yolcularımızın yeni keşiflerine ilham olacak “Dünya Daha Büyük! Keşfet!” mottomuzla birlikte bu yolculuktaki mentorluğumuzu sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Dr Öz: Türk Hava Yolları ile çalışmaktan çok mutluyum

Kampanyayla ilgili görüşlerini paylaşan Dr. Mehmet Öz ise, yüksek kalitede bir yolcu deneyiminin önemine vurgu yaparak; “Hayatını, insan vücudunun harikalarını tüm dünyaya duyurmaya adamış bir doktor olarak, yeni reklam projesi “Beş Duyu”da Türk Hava Yolları ile çalışmaktan çok mutluyum. Bu proje ile izleyicilerimiz de daha fazla keşif ruhu uyandırarak, dünyanın dört bir yanında sahip olabileceğimiz alabildiğine benzersiz deneyimi Türk Hava Yolları’yla birlikte keşfediyor olacağız.” şeklinde konuştu.

“Beş Duyu”nun, geçtiğimiz yılki Super Bowl reklam arasında yayınlanan ve 53 milyon görüntülenme ile YouTube’da en çok izlenen Super Bowl reklamı olarak kayıtlara geçen Morgan Freeman’lı kampanyanın sonrasında, milli havayolunun küresel ölçekte gösterimi yapılan bir diğer başarılı tanıtım projesi olarak ön plana çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İşte Dr. Mehmet Öz’ün de rol aldığı THY’nin ‘Beş Duyu’ reklam filmi!

2016 yılında sponsor olduğu kült sinema yapımı, “Batman v Superman: Adaletin Şafağı”nın tanıtım çalışmaları çerçevesinde hayata geçirdiği reklam kampanyası, yine ilk kez 2016 Super Bowl organizasyonunda yayınlanan Türk Hava Yolları, bu projeyi de dünya çapında 800 milyonu aşan dikkat çekici bir izleyici kitlesiyle buluşturmuştu.

Kobe ve Messi’li reklam son 10 yılın en iyisi seçilmişti

Bu arada ulusal bayrak taşıyıcının futbol ve basketbolun efsane isimleri Lionel Messi ve Kobe Bryant’la gerçekleştirdiği reklam kampanyası, “Kobe vs Messi: Selfie Shootout” da YouTube tarafından son on yılın en iyi ticari filmi seçilmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerikan Ulusal Futbol Ligi, Batman v Superman: Adaletin Şafağı, Beş Duyu, Danimarkalı yönetmen Martin Aamund, Dünya Daha Büyük! Keşfet!, Kobe vs Messi: Selfie Shootout, Mehmet Öz, Morgan Freeman, NFL, NFL finali Super Bowl LII, Sahra Çölü, THY Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, THY yeni reklam filmi, Türk Hava Yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları