Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’nin ilk Houston uçuşu başladı

04 Nisan, 2013 | 13:31

THY’nin ilk Houston uçuşu başladı Türk Hava Yolları’nın ABD’nin Houston şehrine düzenlediği direkt seferin ilk uçuşuna Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve çok sayıda milletvekili ile birlikte Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz katıldı.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Avrupa’da son iki yıldır en iyi havayolu şirketi seçilen THY’nin yurt dışındaki direkt seferlerine bir yenisini eklemesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Çağlayan, iki yıl önce Houston’a gittiğinde burada görüştüğü Türk ve Amerikalıların THY’nin direkt seferlere başlamasını istediğini hatırlattı. Houston’a yapılacak ilk THY seferi ile kendisin de iş adamları ile birlikte gelebileceği sözünü o gün kimilerinin şaka olarak görmüş olabileceğine dikkat çeken Bakan, “Şaka yapmadığımızı bugün gördünüz.” dedi. THY’nin ilk Houston seferine bir çok milletvekilinin yanı sıra Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da katıldı.

Uçakta Çağlayan’la sohbet eden Aldırmaz’a Bakan Çağlayan tarafından günün anısına onur belgesi verildi. THY’nin Türkiye’nin gurur duyacağı bir konuma geldiğini ifade eden Zihni Aldırmaz, Avrupa’da 84, Afrika’da 34 noktaya uçuş yaptığını hatırlattı. THY’nin son yıllardaki bu atılımının Türk yatırımcı ve iş adamlarının dünyaya açılmasında da çok önemli rol oynadığını kaydeden Zihni Aldırmaz, bu tür kurumların sayısının artması gerektiğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Houston, ABD Houston seferleri, Adana, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Houston, Houston seferleri, THY, THY Adana, THY seferleri, Türk Hava Yolları, Zihni Aldırmaz,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları