Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’nin ilk Houston uçuşu başladı

04 Nisan, 2013 | 13:31

THY’nin ilk Houston uçuşu başladı Türk Hava Yolları’nın ABD’nin Houston şehrine düzenlediği direkt seferin ilk uçuşuna Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve çok sayıda milletvekili ile birlikte Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz katıldı.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Avrupa’da son iki yıldır en iyi havayolu şirketi seçilen THY’nin yurt dışındaki direkt seferlerine bir yenisini eklemesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Çağlayan, iki yıl önce Houston’a gittiğinde burada görüştüğü Türk ve Amerikalıların THY’nin direkt seferlere başlamasını istediğini hatırlattı. Houston’a yapılacak ilk THY seferi ile kendisin de iş adamları ile birlikte gelebileceği sözünü o gün kimilerinin şaka olarak görmüş olabileceğine dikkat çeken Bakan, “Şaka yapmadığımızı bugün gördünüz.” dedi. THY’nin ilk Houston seferine bir çok milletvekilinin yanı sıra Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da katıldı.

Uçakta Çağlayan’la sohbet eden Aldırmaz’a Bakan Çağlayan tarafından günün anısına onur belgesi verildi. THY’nin Türkiye’nin gurur duyacağı bir konuma geldiğini ifade eden Zihni Aldırmaz, Avrupa’da 84, Afrika’da 34 noktaya uçuş yaptığını hatırlattı. THY’nin son yıllardaki bu atılımının Türk yatırımcı ve iş adamlarının dünyaya açılmasında da çok önemli rol oynadığını kaydeden Zihni Aldırmaz, bu tür kurumların sayısının artması gerektiğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Houston, ABD Houston seferleri, Adana, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Houston, Houston seferleri, THY, THY Adana, THY seferleri, Türk Hava Yolları, Zihni Aldırmaz,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları