Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’nin 85 yılını anlatan reklam filmi yayınlandı

12 Haziran, 2018 | 10:52

THY'nin 85 yılını anlatan reklam filmi yayınlandı

Kurulduğu günden bu yana ‘Türk Havacılık Tarihi’nin öncü lokomotifi olan ve bu uzun serüven boyunca unutulmaz birçok başarıya imza atan Türk Hava Yolları’nın 85. yılı nedeniyle hazırlanan yeni reklam filmi yayınlandı.

Kurulduğu günden bu yana ‘Türk Havacılık Tarihi’nin öncü lokomotifi olan ve bu uzun serüven boyunca unutulmaz birçok başarıya imza atan Türk Hava Yolları’nın 85. yılı nedeniyle hazırlanan yeni reklam filmi yayınlandı.

Hizmet anlayışı ve sürekli kendini yenileme merkezli genel faaliyet yaklaşımı ile dünyanın 121 ülkesindeki 303 noktada Türk bayrağını gururla dalgalandıran milli havayolumuz THY, 85 yılın anısına anlamlı bir reklam filmine imza attı.

THY’nin 85 yılını anlatan reklam filmi yayınlandı

THY’nin bugüne kadar olan en önemli anlarına seyredenleri tanıklık ettiren reklam filmi, 1947’deki “İlk Yurt Dışı Uçuşu” ile başlıyor. Dünyanın dört bir yanına milyonları uçuran THY’nin o günlerde sadece 12 koltuk kapasitesiyle yola çıktığı görülmekte.

Kıbrıs Barış Harekatı’ne 4 uçakla destek

Yayınlanan reklam filmi, “Kıbrıs Barış Harekatı” esnasında Türk Hava Yolları’nın aldığı önemli görevle sürüyor.

Milli havayolumuzun, konu vatan olunca tüm imkanlarını hiç düşünmeden seferber edip, filosundaki 4 adet DC-9 uçağının koltuklarını sökerek Türk Ordusu’na verdiği destek en güzel şekilde aktarılmakta.

Türk – Japon dostluğu adına atılan en önemli adımlardan biri olan, 215 Japon vatandaşı için özel olarak icra edilen bir seferle kurtarılması da reklam filmindeki bir diğer kesit.

Ankara bulunan Japonya Büyükelçiliği’nin de desteğiyle, o gün yaşanan olaylar gerçek haber görüntüleriyle ekrana aktarılmakta.

85. yıl için yapılan reklam filminin devamında havacılık tarihinde çok sık yaşanmayan ve yine gerçeğe dayanan bir olay canlandırılmakta.

Kendi doğum sahnesinde rol aldı!

‘Türk Hava Yolları Uçağında Doğum’…. Üstelik de bir sürprizle… 1990 yılında Frankfurt – İzmir uçuşunda dünyaya gelen ve ismini kaptan pilottan alan ‘Erkan Geldi’, kendi doğumunun gerçekleştiği sahnede bir kabin görevlisini oynuyor.

Dünya üçüncüleri unutulmadı

Filmde, Türk futbol tarihinin en gurur verici anlarından biri olan 2002 Dünya Kupası üçüncülüğü de unutulmamış.

A Milli Futbol Takımımızın, Türk Hava Yolları’yla Kore’den yurda dönerken F-16’lar tarafından karşılandığı o an yeniden hatırlatılmakta.

THY için yapılan reklam filminin son bölümünde Türk Hava Yolları, Türkiye’nin her zaman dost eli uzattığı bir ülkeye, Somali’ye uçuyor.

İhtiyaç sahibi bu topraklara uçan uluslararası tek havayolu olarak bir ülkeye nasıl umut ve sevgi taşındığının altı çiziliyor.

85. yıl reklam filmi 4 günde 100 kişiyle tamamlandı

Depo Film’in prodüksiyonunu üstlendiği THY’nin reklam filmi, fotoğraf ekibi de dahil yaklaşık 100 kişilik teknik ekip ve 400 kişilik oyuncu kadrosu ile çeşitli mekanlarda 4 günde tamamlandı.

Dönemlere özel yüzlerce kostüm üretildi. Olaylar nasıl gerçekleştiyse birebir yansıtmak ve ekrana taşımak için kalabalık bir sanat ekibi haftalarca çalıştı.

Filmin müziği Los Angeles’ta özel olarak hazırlandı. Serdar Dönmez’in yönetmenliğini yaptığı filmin, kreatif ajansı ise Publicis İstanbul oldu.

Türk Hava Yolları’nın 85. Yılı için özel hazırlanan film, farklı disiplinlerdeki şirketlerin hızlı ve uyumlu çalışması ile bugün yayına hazır hale getirildi.

İşte THY’nin 85. yılı için hazırlanan reklam filmi…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kıbrıs Barış Harekatı, Milli havayolumu, Serdar Dönmez, THY, THY 85. yıl reklam filmi, Türk Hava Yolları Uçağında Doğum, Türk Havacılık Tarihi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları