Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’nin 3. Havalimanı için planı hazır!

07 Mart, 2018 | 11:02

THYnin 3. havalimanı planı hazır

2017 yılında 11 milyar dolar gelir elde eden, net karını 223 milyon dolara ulaştıran Türk Hava Yolları (THY) yapımı devam eden 3. Havalimanı’na taşınma planı hazır. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, taşınma süreci ile ilgili planlama ve stratejinin hazır olduğunu açıkladı. İlker Aycı 2017 yılı performansını da değerlendirerek “2017 yılını başımız dik, alnımız açık kapattık” diye konuştu.

Geçtiğimiz sene 11 milyar dolar gelir elde eden, net karını 223 milyon dolara ulaştıran THY’nin 3. Havalimanı’na taşınma planı hazır. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, taşınma süreci ile ilgili planlama ve stratejinin hazır olduğunu açıkladı. İlker Aycı 2017 yılı performansını da değerlendirerek “2017 yılını başımız dik, alnımız açık kapattık” ifadelerini kullandı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, 3. Havalimanı ve THY’nin karı hakkında açıklamalarda bulundu. İlker Aycı, geçtiğimiz yıl işler zorlu gittiğinde B planlarını devreye soktuklarını belirterek, “2018’e de umutlu bakıyoruz. Bu yıl tüm zamanların en iyi ocak ayını geride bıraktık. Şubat ayı da bizim için iyi sonlandı. Eğer mart ayı da böyle giderse uzun bir aradan sonra yaşadığımız en iyi ilk çeyrek olacak” dedi.

Aycı: Şerefiye değeri ile karşılayacağız

3. Havalimanı’na taşınmanın THY’ye maliyetinin 650 milyon doları bulacağını söyleyen Aycı, bunu iş ortaklıkları üzerinden oluşturacakları şerefiye değerleri ile karşılamayı planladıklarını ifade etti.

Yeni havalimanında ‘free shop’ gelirinden pay almak istediklerini, istedikleri rakamın da öyle abartılacak bir para olmayacağını ifade eden İlker Aycı, “Büyük değer katıyoruz, bunun karşılığını almak hakkımız” şeklinde konuştu.

“Planlama ve stratejiler hazır”

İstanbul’a yapılan 3. Havalimanı için planlama ve stratejilerinin hazır olduğunu söyleyen THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, yeni havalimanı operasyonunda % 100 randımanla çalışmaya başlamalarının bir kaç gün sürebileceğini ifade etti.

İlker Aycı, Hürriyet’in haberine göre, “Bizim hayalimiz yalnızca yolcu taşıyarak, bilet satarak para kazanmak değil. Tünk Hava Yolları, iş ortaklıkları üzerinden oluşturacağı ortaklıklarda alacağı şerefiye bedelleri ile kendini finanse edecek matematiği oluşturacak güce hakim. Yeni bir havalimanına gidiyoruz, ölçeklerimiz büyüyor. Bundan ötürü de ortaklıklarımızı yeniden gözden geçirip konuşmamız gerek. Yeni havalimanında farklı bir dünya ve ölçek var. Yer hizmetleri, kargo, yakıt ve yeme – içmede ortaklıklarımızı yeni boyuta taşımaktayız. Bu taşınmayı da öz kaynaklarımızla yapmıyoruz” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY'nin 3. Havalimanı planı, Türk Hava Yolları, Yeni Havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları