Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’nin 23 Nisan projesiyle çocuklar ilk kez uçağa bindi!

23 Nisan, 2018 | 11:27

THY'nin 23 Nisan projesiyle cocuklar ilk kez uçaga bindi

Şanlıurfalı çocukların hayali Türk Hava Yolları’nın projesiyle gerçek oldu. THY, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir etkinlik düzenleyerek, hayatında uçağa hiç binmemiş ve deniz görmemiş Şanlıurfalı öğrencileri, uçakla İstanbul’a getirerek İstanbul Boğazı’nda tekne turu yaptırdı.

Şanlıurfalı çocukların hayali Türk Hava Yolları’nın projesiyle gerçek oldu. THY, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir etkinlik düzenleyerek, hayatında uçağa hiç binmemiş ve deniz görmemiş Şanlıurfalı öğrencileri, uçakla İstanbul’a getirerek İstanbul Boğazı’nda tekne turu yaptırdı.

THY Harran’a özel uçak gönderdi

Türk Hava Yolları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında çocuklar mutlu ederken, kalbe dokunan önemli bir organizasyon gerçekleştirdi. 23 Nisan Bayramlarında her yıl farklı projeler gerçekleştiren THY, bu kez Şanlıurfa’nın Harran ilçesine çocukları sevindirdi.

THY yetkilileri, Harran’daki Avlak Ortaokulu’nun öğretmenlerinden bir mektupla harekete geçti. Okuldaki duyarlı öğretmenlerden, okuldaki öğrencilerin hayatında uçağa binmediğini ve deniz görmediklerini öğrenen THY yetkilileri çocukların hayalini gerçekleştirmeye karar verdi.

THY 23 nisan surprizi

THY, 6 kişiden oluşan kabin ekibiyle birlikte uçağını Şanlıurfa’daki öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmek üzere Harran’a gönderdi.

Çocukların eğitim gördükleri okulda öğrencilerle bir araya gelen THY’nin kokpit ve kabin ekibi, daha sonra çocukları alarak İstanbul’a getirdi.

“Çocuklarımızın hayatlarına dokunmak istedik”

Türk Hava Yolları tarafından etkinliğe ilişkin hazırlanan klip ise sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Kısa sürede yüz binlerce kişi tarafından izlenen 23 Nisan özel klibi izleyenleri duygulandırdı.

Video içerisinde yapılan paylaşımda, “Avlak Ortakokulu’ndaki çocuklarımız hayatlarında hiç denizi görmediler. Bunun farkında olan mesleğine aşık öğretmenlerimiz bize ulaştı. Biz de çocuklarımızın hayatlarına dokunmak istedik” ifadeleri yer aldı.

Denizi ilk kez Boğaz Turu ile gördüler

THY cocuklar bogaz turu

THY’nin özel seferiyle İstanbul’a gelen öğrenciler kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezme fırsatı da yakalamış oldular.

Hayatlarında ilk kez deniz gören Şanlıurfalı öğrenciler İstanbul Boğazı’nda tekne turu yaparak bu yöndeki hayallerini de gerçekleştirmiş oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
23 Nisan, Boğaz Turu, Harran, Harran Avlak Ortaokulu, İlk kez uçağa bindiler, Şanlıurfa, THY'den 23 nisan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları