Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’nin 2023 hedefi kalitede 5 yıldızı yakalamak

10 Mart, 2012 | 13:09

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, Cumhuriyetin 100. yılının kutlanacağı 2023 yılına ilişkin herkesin bir vizyonunun olması gerektiğini belirterek, ”2023 vizyonuna bizim katkımız en büyük networka ulaşmak. 2023 gelmeden de kalitede 5 yıldıza ulaşacağız” dedi.

AA muhabirine, 2023 vizonuna ilişkin görüşlerini ve THY’nin stratejilerini hakkında bilgi veren Kotil, Ekonomist dergisinin ”Yılın İş İnsanları-2011” anketinde ”Yılın Profesyoneli” kategorisinde ödüle değer görüldüğünü, bu ödülün kendisine onur verdiğini söyledi.

Kotil, Türkiye’nin konum olarak çok önemli bir yerde bulunduğunu, doğunun batısı, batının doğusu olarak yüzyıllardır kültürde, ticarette ve eğitimde merkez olduğunu ifade ederek, ”Türkiye dışarıdan çok güzel gözüküyor. Örnek veriliyor, şirketleri üzerinde üniversitelerde çalışmalar yapılıyor. AB Ulaştırma Komisyonunda Türkiye’nin ulaştırmada örnek gösterildiğini, THY’nin de şirketlere örnek verildiğini ben gördüm. Bu açıdan Türkiye’nin bugünkü konumu gurur veriyor” diye konuştu.

”Türkiye’de korku kültürünü kaldırıp yerine ümit kültürü koymamız gerekiyor. Topluma ümit dağıtmamız, özellikle de gençleri yüreklendirmemiz lazım” diyen Kotil, 2023 yılı vizyonuna ilişkin görüşlerini de şöyle dile getirdi:

”Türkiye’de herkesin, gençlerin, üniversite öğrencilerinin, anne ve babaların, bizlerin de bir 2023 vizyonu olması lazım. 2023, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü. Bir dönüm noktası olacak. Türkiye 2023 öncesi ve sonrası şeklinde değerlendirilecek. Bu vizyonda 1.5 milyar insanın yaşadığı bölgemizde lider konumuna geleceğiz. Kültürde, eğitimde, sanayide, turizmde bütün parametrelerde bölgenin lideri olacağız. Mogadişu 197. uçuş noktamız oldu. 260 noktada birinciliğe çıkıyoruz. Biz yaklaşık her yıl 20 hat açıyoruz. Bu bizim için değerli. 2023 vizyonuna bizim katkımız en büyük networka ulaşmak. 2023 yılı gelmeden de kalitede 5 yıldıza ulaşacağız. Bu konuda bir sıkıntımız yok.”

Hot-Affiliates Reklamları

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Temel Kotil, Temel Kotil haberleri, THY, THY Genel Müdürü Temel Kotil, THY Haberleri, Thy Uçakları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları