Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’de Kurban Bayramı tatili nedeniyle doluluk yüzde 95’i aştı!

17 Ağustos, 2018 | 12:10

THY'de Kurban Bayramı tatili nedeniyle doluluk yüzde 95'i aştı!

THY’de Kurban Bayramı tatili nedeniyle doluluk yüzde 95’i aştı. THY Genel Müdürü
Bilal Ekşi, “Yaz dönemi, hac ve Kurban Bayramı dolayısıyla ilave hatlarla uçaklarımızdaki doluluk oranı iç hatlarda yüzde 95, dış hatlarda yüzde 90’ları buldu.” açıklamasında bulundu.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Kurban Bayramı dolayısıyla ilave hatlarla uçaklarındaki doluluk oranının iç hatlarda yüzde 95, dış hatlarda yüzde 90’ları bulduğunu belirterek, yolculardan, havalimanlarına biraz daha erken
gitmelerini istedi.

THY’de Kurban Bayramı tatili nedeniyle doluluk yüzde 95’i aştı

Yaz dönemi olması nedeniyle THY uçaklarındaki doluluk oranının % 87’lerin üzerinde bulunduğunu belirten THY Genel Müdürü Ekşi, Kurban Bayramı yoğunluğuyla bu oranın iç hatlarda yüzde 95, dış hatlarda ise yüzde 90’ları bulduğunu ifade etti.

Kurban Bayramı tatili ve hac dönemi dolayısıyla yoğunluğun daha da belirten Bilal Ekşi, “Yoğunluğun fazla olması nedeniyle yolcularımızdan havalimanlarımıza biraz daha erken gelmelerini ve tatile giderken oluşabilecek sıkıntıları biraz daha hoşgörüyle karşılamalarını rica ediyorum.” diye konuştu.

THY’den Kurban Bayramı için ek sefer

Bilal Ekşi, aynı şekilde aşırı yoğunluğun yaşandığı Avrupa hava sahasından kaynaklı bazı gecikmelerin olabildiğine dikkati çekerek, yolcuların gidecekleri yere emniyetle ve zamanında ulaşmaları için büyük çaba sarfettiklerini söyledi.

Havayolunda yaşanan yoğunluk nedeniyle kimsenin mağdur olmaması için ek sefer koyduklarını ifade eden Ekşi, “Yaklaşık 150 iç hat, 15 civarında da dış hat için ek sefer koyduk. Daha çok Antalya, Bodrum, Dalaman, Trabzon gibi turistik yerlere talep var. Amacımız sorunsuz ve olabildiğince rahat bir şekilde misafirlerimizi tatil yerlerine ve sevdiklerine ulaştırmak.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bayram tatili, Bilal Ekşi, Kurban Bayramı, THY Genel Müdürü, THY yoğunluk,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları