Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’den yolculara 21 ayrı özel yemek servisi

11 Ekim, 2011 | 14:58

Türk Hava Yolları (THY), yolcuların bireysel ihtiyaçlarına göre 21 çeşit yemek hazırlayıp servis ediyor.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) üyesi havayolu şirketleri, yapılan araştırmalar neticesinde belirlenmiş çeşitlerde uçaklarında özel yemek veriyor. İkramda iddialı olduklarını vurgulayan THY yönetimi de yolculardan gelen talepler doğrultusunda 21 ayrı özel yemek sunuyor.

THY Atatürk Havalimanı’ndaki üretim üssünde ortağı olduğu Turkish Do&Co ile birlikte yerli ve yabancı aşçılar eşliğinde hijyen kuralları üst düzeyde tutularak hazırlanıyor. Dış hat uçuşlarda uygulanan sistem iç hat uçuşlarında yapılmıyor. Talepler doğrultusunda hazırlanan yemekler, rezervasyon ya da uçuştan 24 saat önce bildirilmesi gerekiyor.

GÖKYÜZÜNDE ÖZEL KUTLAMA PASTASI

THY’nin özel yemek listesinde bulunan yemek çeşitleri şöyle: Hint tipi vejetaryan yemek, bebek yemeği, sindirimi kolay yemek, çocuk yemeği, diabetik yemek, meyve çeşitlerinden oluşan yemek, glutensiz yemek, Hint yemeği, Kosher yemeği, düşük kalorili yemek, az yağlı yemek, az tuzlu yemek, Müslüman yemeği, az laktozlu yemek, çiğ sebze-meyve yemeği, deniz ürünleri yemeği, koyu kurallara bağlı vejetaryen yemek, vejetaryen Hindu yemeği, yumurta-süt ürünleri kullanabilen vejetaryen yemeği, sebze ve meyvelerle hazırlanan vejetaryen yemeği, özel yemek kutlama pastası.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
THY, THY Atatürk Havalimanı, Thy Uçakları, THY yolculuk, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları