Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY ile Yakın Doğu Üniversitesi arasında medikal turizm işbirliği

26 Şubat, 2013 | 11:52

THY ile Yakın Doğu Üniversitesi arasında medikal turizm işbirliği Türk Hava Yolları (THY) ile Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi arasında Kuzey Kıbrıs’ta medikal turizmin gelişmesine yönelik protokol imzalandı.

Protokol kapsamında Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görmek isteyen hastalara indirimli uçak bileti ve ek bagaj hakkı tanınacak.

THY ile Doğu Üniversitesi Hastanesi arasındaki imza törenine YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan Günsel, THY KKTC Genel Müdürü Ömer Uzun, Hastane Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Savaşan ve TYH Bölgesel Uçuşlar Başkanı İbrahim Doğan katıldı.

Yrd. Doç. Dr. İrfan Günsel, Türkiye’deki sağlık kuruluşlarına tanınan hakları KKTC’ye de verilmesini Türkiye ile bütünlüğü gösteren çok anlamlı bir adım olduğunu vurguladı. Günsel, Kuzey Kıbrıs’a medikal turizmi kazandırmak ve ülkede katma değeri arttırmak amacıyla uluslararası platformda pek çok tanıtım faaliyeti sürdürerek anlaşmalar imzalamaya devam ettiklerini de belirtti.

Ömer Uzun ise, THY’nin Türkiye’de uyguladığı sağlık kuruluşları ile yaptığı ve medikal tedavi almak için seyahat eden yolculara tanınan indirimli uçak bileti tarifeleri ve ek bagaj hakkının bundan böyle Kuzey Kıbrıs’a da uygulanacağını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kıbrıs, THY, THY Haberleri, THY Kıbrıs, THY Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi, THY medikal turizm, Yakın Doğu Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi medikal, Yakın Doğu Üniversitesi sağlık, Yakın Doğu Üniversitesi THY anlaşma,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları