Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yanardağ patlaması sonucu bazı THY uçuşları iptal oldu

15 Nisan, 2010 | 18:44

Türk Hava Yolları (THY) çok sayıda Avrupa ülkesine yapılacak uçuşlarını iptal etti.

Sebebi ise İzlanda’da geçen ay patlayan yanardağda ikinci bir patlama olması. Patlama sonrası oluşan kül Avrupa’nın hava trafiğini felç etti.

Türk Hava Yolları, İzlanda’da bulunan volkanik yanardağın yeniden faaliyete geçmesiyle oluşan hava şartları nedeniyle THY’nin bugün gerçekleştireceği Manchester, Birmingham, Stockholm, Oslo, Londra, Kopenhag, Brüksel ve Amsterdam seferlerinin karşılıklı olarak iptal edildiğini açıkladı.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, İngiltere, İrlanda, Norveç, İzlanda ve İskoçya hava sahalarının trafiğe kapatıldığını hatırlatarak, yolcuların hava alanına gelmeden önce uçuşlarla ilgili bilgi almasını istedi.

Açıklamada, hava trafiğinin ne zaman açılacağına ilişkin kesin bilgi bulunmadığı, bu nedenle yarın yapılacak seferlere ilişkin kararın henüz verilmediği belirtilerek, “İlgili uçuş noktalarına seyahat edecek tüm yolcularımızın havalimanına gelmeden önce uçuşlarıyla ilgili bilet satış ofisleri ve Türk Hava Yollarının 444 0 849 numaralı çağrı merkezinden bilgi almaları gerekmektedir” denildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İzlanda Yanardağ patlaması, THY Basın Müşavirliği, THY Uçuşları, THY uçuşları İptal, Türk Hava Yolları Seferleri, Türk Hava Yolları Uçuşları, Yanardağ patlaması,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları