Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘THY uçakları Suriye sahasını kullanmayacak’

12 Ekim, 2012 | 14:16

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY uçaklarının Suriye hava sahasının 4 gündür kullanmadığını, ikinci güvenli alan oluşturuluncaya kadar bu sahanın kullanılmayacağını ifade etti.

Suriye hava sahasında yaşanan güvenlik sorunlarıyla sebebiyle THY uçakları 4 gündür bu alanı kullanmıyordu. Konuyla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın uğurlamaya gelen Hamdi Topçu, açıklama yaptı. Topçu, THY uçaklarının Suriye hava sahasının 4 gündür kullanmadığını, ikinci güvenli alan oluşturuluncaya kadar bu sahanın kullanılmayacağını söyledi. Topçu, “THY uçakları gittiği rotaya göre bazen Suriye’nin sağ, bazen sol tarafından geçmek suretiyle kullanılacak. Bu ek yakıt maliyetine sebep olmayacak.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hamdi Topçu, Recep Tayyip Erdoğan, Suriye hava sahası, THY Suriye, THY uçak Suriye, Thy Uçakları, THY uçakları Suriye, THYYönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları