Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY uçakta internet hizmeti başlattı

20 Ocak, 2012 | 10:46

Türk Hava Yolları (THY), kıtalararası uçuşlarda internet hizmeti başlattı.

THY dünyada ilk olarak başlattığı canlı televizyon hizmetine yüksek hızlı kablosuz interneti de ekledi.

THY’den yapılan açıklamaya göre, yolcular beraberlerindeki dizüstü ve tablet bilgisayarlar ile Iphone, Ipad, Blackberry gibi kablosuz ağ bağlantısı özelliğine sahip cihazlar vasıtasıyla kesintisiz olarak yüksek hızda internete erişip, büyük boyutlu e-postaları gönderip alabilecek. Ayrıca Virtual Private Network (VPN) bağlantısı gerçekleştirebilecek.

Panasonic Avionics Corporation tarafından geliştirilen Global Communication Suite sistemi (GCS) ile bu sisteme sahip uçaklarda sunduğu PLANET IFE platformu altındaki hizmet bir süre ücretsiz verilecek.

Ücretli kullanıma geçildikten sonra da tüm yolcular kredi kartlarını kullanmak suretiyle uçuş sırasında alacakları kullanıcı adı ve şifreleriyle internetten faydalanabilecek.

THY, 23 Eylül 2011 tarihinde Boeing şirketinden teslim aldığı B777-300ER uçağında aktif ettiği canlı televizyon ile kıtalararası uçuşlarda bu hizmeti sağlayan dünyada ilk havayolu şirketi olmuştu.

Halihazırda bir adet B777-300ER uçağında aktif olan PLANET GCS sistemi, filoda yer alan diğer 11 adet Boeing 777-300ER ve 10 adet Airbus A330-300 uçağına da kısa süre içinde aktive edilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
internet hizmeti, Panasonic Avionics Corporation, THY, THY internet hizmeti, THY uçakta internet hizmeti, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları internet, Türk Hava Yolları Uçuşları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları