Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY uçağı Johannesburg’a acil iniş yaptı

19 Şubat, 2010 | 16:17

THY uçağı Johannesburg'a acil iniş yaptı Türk Hava Yolları’nın Johannesburg- İstanbul seferini yapan yolcu uçağı, kalkıştan bir buçuk saat sonra arızalanarak acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Johannesburg’tan dün saat 20.15’te kalkan Türk Hava Yolları’nın (THY) Airbus A340 tipi Selçuk uçağında, kalkıştan bir buçuk saat sonra kabin basınç gösterge sisteminde arıza meydana geldi.

Yüksek irtifalarda büyük önem taşıyan kabin basıncı nedeniyle pilotlar acil olarak alçalarak Johannesburg’a döndü. Bu sırada uçak yaklaşık 1200 metre yükseklikteyken bir yolcunun cep telefonu çaldığı öğrenildi.

Johannesburg’a emniyetle inen uçak, teknik bakım ekibi tarafından kontrole alındı, basınç göstergesinin değiştirilmesine karar verildi.

Parçanın İstanbul’dan gelecek uçakla Johannesburg’a getirileceği, yolcuların ve mesai süreleri biten uçuş ekibinin otele alındığı öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İstanbul Johannesburg, Johannesburg, Johannesburg Uçağı, Johannesburg Uçuşları, THY Uçağı, THY uçağı Johannesburg, Türk Hava Yolları Uçağı, Türk Hava Yolları uçağı Arıza,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları