Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY uçağı acil iniş yaptı

26 Kasım, 2012 | 12:50

Türk Hava Yolları (THY) Şhangay-İstanbul seferini yapan uçak, acil iniş yaptı.

Uçak,kabin basıncının düşmesi sebebiyle Ankara’ya acil iniş yapmak zorunda kaldı.

THY’nin içinde 270 yolcu ile Şhangay’ dan havalanan TK-27 sefer sayılı uçağının, Türk hava sahasına girdikten kısa bir süre sonra kabin basıncı düştü.

Olayın ardından uçağın pilotu Ankara Esenboğa Havalimanı’na acil iniş yaptı. Uçaktan indirilerek terminale alınan yolcular başka uçaklarla İstanbul’a getirildi. Oksijen maskeleri açılan uçak bakıma alındı.

Yolculardan Hakan Sepetçi, kabin basıncının düşmesinden yaklaşık 40 dakika sonra Ankara’ya iniş yaptıklarını belirtti. Sepetçi, “Oksijen maskeleri açıldıktan sonra ilk anda kısa bir panik oldu. Ancak görevli arkadaşlar bu konuda hassas davranıp insanların paniğe kapılmamasını sağladı. Sıkıntı olmadı. Maskeleri kullanmamızı istediler. Yaklaşık 40 dakika sonra Ankara’ya indik. Yaklaşık bir 10-15 dakika bize bir şey bildirmediler. Ne olduğu açısından, bizde bilmiyoruz dediler. Pilot bize bir şey söylemedi. İlk anda bir panik oldu. İnsanlar biraz ürktüler. Ama uçakta ki görevli arkadaşlar o konuda hassas davranıp, insanların paniğe kapılmamasını sağladılar. Birkaç saniyelik veya birkaç dakikalık bir panik oldu” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ankara, Esenboğa Havalimanı, İstanbul Shangay, Şangay İstanbul, THY, THY acil iniş, THY Uçağı, THY uçağı acil iniş, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Acil İniş,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları