Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY Teknik ve TAI iş birliğine gidiyor

15 Şubat, 2018 | 11:48

THY Teknik ve TAI iş birliğine gidiyor

TAI ve THY Teknik işbirliğine gidiyor. TAI ve THY Teknik, Türkiye’de yapılan havacılık faaliyetlerini ve pazarını geliştirmeyi hedefleyen iş birliği protokole imzayı attı.

TAI ve THY Teknik işbirliğine gidiyor. TAI ve THY Teknik, Türkiye’de yapılan havacılık faaliyetlerini ve pazarını geliştirmeyi hedefleyen iş birliği protokolü imzaladı. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) ve Türk Hava Yolları Teknik AŞ (THY Teknik), ülkemizde yapılan havacılık faaliyetlerini ve pazarını daha da geliştirmek için iş birliğine gidiyor.

THY Teknik ve TAI iş birliğine gidiyor

TAI Genel Müdürü Temel Kotil ile THY’nin Teknik Genel Müdürü Ahmet Karaman arasında imzalanan protokol, TAI’nin ana yükleniciliğini üstlendiği uçak parça imalatı, bakım-onarım ve yenileme ile tamiri alanlarında THY Teknik alt yüklenici konumunda olacak.

Temel Kotil, iş birliğinin önemine değinerek, “THY Teknik gibi önemli bir teknik hizmet desteği sağlayan kurum ile Ar-Ge başta olmak üzere, havacılık faaliyetlerinin gelişimi için birlikte çalışmak nedeniyle mutabakatımız, Türkiye’nin havacılık sektörü adına oldukça iyi bir gelişme oldu.” şeklinde konuştu.

Karşılıklı personel değişimi de yapılacak

Havacılık ile ilgili faaliyetlerin gelişimi için el birliği ile çalışarak, Ar-Ge faaliyetleri yürütecek TAI ve THY Teknik, ihtiyaçları doğrultusunda başta mühendisler olmak üzere, personelin iki şirket arasında karşılıklı değişiminin yapılması konusunda da iş birliği yapacağı öğrenildi.

TAI’nin ana yükleniciliğini üstlendiği askeri hava platformlarının, ilgili lojistik destek ve modifikasyon işlerinde THY Teknik birincil kaynak olarak kullanılacak.

İki taraf arasında, TAI’nin başta Milli Muharip Uçak Projesi olmak üzere tüm özgün hava aracı üretim projelerinde THY Teknik Ar-Ge ve diğer mühendislik birimlerinin aktif rol alması amaçlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
TAI Genel Müdürü, Temel Kotil, THY Teknik, THY Teknik Genel Müdürü Ahmet Karaman, THY Teknik ve TAI iş birliği, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ, TUSAŞ/TAI,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları