Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY, taşınma için 1 milyar dolara kredi alıyor!

28 Temmuz, 2018 | 13:03

THY, taşınma için 1 milyar dolara kredi alıyor!

THY, taşınma için 1 milyar dolara kredi alıyor. Türk Hava Yolları’nın Yeni Havalimanı’na taşınması kapsamında yapacağı yatırımlarda kullanılmak üzere 800 milyon dolar ile 1 milyar dolar arası kredi için 12-13 yerli ve yabancı banka ile imza aşamasına geldi.

THY, İstanbul’da yapımına devam edilen Yava Havalimanı’na taşınmak için yerli ve yabancı bankalardan 800 milyon ile 1 milyar dolar arasında kredi alacak. Hürriyet’in haberine göre, finansman sağlayacak bankalar arasında beş yerli banka ve ICBC’nin de dahil olduğu Çinli bankalar bulunduğunu öğrenildi.

THY, taşınma için 1 milyar dolara kredi alıyor!

THY’ye finansman sağlayacak yerli bankalar arasında İş Bankası, Yapı Kredi, Alternatifbank ve Ziraat Katılım’ın olduğu öğrenilirken, adı geçen bu yerli bankalar ve THY’nin konuyla ilgili görüş vermekten kaçındığı belirtildi. Anlaşmanın bu ay sonuçlanması bekleniyor.

Konuya yakın bir kaynak, THY’nin İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınması için gerekli kredi için bankalarla görüşmelerin sürdüğünü ve imza aşamasında olduğunu ifade ederken, “IGA sadece havalimanını yapıyor. THY Yeni Havalimanı’na binalar, müşteri satış ofisleri, taşıma bantları gibi yatırımları kendisi yapacak ve bunlara finansman gerekiyor” yorumunu yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alternatifbank, İGA, İş Bankası, İstanbul yeni havalimanı, Kredi, THY, Türk Hava Yolları, Yapı Kredi, Yeni Havalimanı, Ziraat Katılım,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları