Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY sendika konusunda şimdi de pilotları uyardı!

29 Mart, 2018 | 10:44

THY sendika konusunda şimdi de pilotlari uyardi

Kabin ekiplerine yönelik sendikal faaliyetlerle ilgili uyarılarda bulunan THY şimdi de pilotlara aynı uyarıda bulundu.

Türk Hava Yolları’nda (THY) kabin ekiplerine yönelik sendikal faaliyetlerle ilgili yapılan uyarı sonrasında şimdi de pilotlara bir uyarı geldi.

THY Uçuş İşletme Başkanlığı, şirket personeline yönelik bir açıklama yaptı.

Türk Hava Yılları Uçuş İşletme Başkanlığı’nca yapılan açıklamada, mesai saatleri içerisinde sendikal faaliyetler nedeniyle uçucu personel arasında huzursuzluk yaşandığı ifade edilirken, bu tür faaliyetlerin Sendikalar Kanunu’na göre işverenin iznine tabi olduğu belirtildi.

CRM’in bozulduğuna dikkat çekilen açıklamada, bu kişilerin tespiti halinde idari yaptırım uygulanacağı açıklandı.

THY Uçuş İşletme Başkanlığı’nın yaptığı açıklama şöyle:

“Değerli Uçuş Ekiplerimiz,

Son zamanlarda işyeri ile işyeri sayılan yerlerde (uçak içi, havalimanı, konaklanan oteller vb.) yürütülen sendikal faaliyetler sebebiyle uçuş personeli arasında huzursuzluk yaşandığına, bunun huzursuz çalışma ortamına neden olduğuna ve CRM’in bozulduğuna ilişkin pek çok bildirim gelmektedir.

İş Kanunu Madde 18 ve Sendikalar Kanunu Madde 25/3 hükümlerine göre; çalışma saatleri içerisinde sendikal faaliyet yürütülebilmesi işverenin iznine tabidir. Ortaklığımızdan izin alınmaksızın çalışma saatleri içerisinde işyerinde yürütülen sendikal faaliyetler sebebiyle yaşanan olumsuzluklar, Uçuş Personelimizin motivasyonuna zarar vererek huzursuz çalışma ortamına neden olmakta ve CRM’i bozarak Uçuş Emniyetini tehlikeye sokmaktadır.

İletişimin ve CRM’in özellikle Uçuş Personeli için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatır, Ortaklığımızın izni olmaksızın çalışma saatleri içerisinde işyerlerinde bu tür faaliyetlerde bulunan kişilerin belirlenmesi veya şikayete konu olması halinde idari yaptırım uygulanacağı hususununda bilgilerinizi rica eder, emniyetli uçuşlar dileriz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Pilotlara uyarı, Sendikalar Kanunu, THY pilotlara sendika uyarıs, Türk Hava Yolları, Uçuş İşletme Başkanlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları