Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY sektördeki büyüme sürecini hızlandırıyor

18 Mayıs, 2010 | 09:48

Dünya çapında gerçekleştirdiği reklam ve sponsorluk anlaşmalarıyla dikkat çeken THY sektördeki büyüme sürecini artırmayı hedefliyor.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, dünya piyasalarında yaşanan dalgalanmalara rağmen THY’nin çok iyi bir yıl geçirdiğini söyleyerek şirketin sektördeki büyüme sürecinin hızla devam ettiğini belirtti. Yolcu taşıma sayısı bakımından nisan ayında British Airways’i geçtiklerini belirten Kotil, en geç 5 yıl içerisinde Avrupa’nın en büyük havayolu şirketi olmayı hedeflediklerini dile getirdi. Halen Avrupa havacılık sektöründe yüzde 7.5’lik bir pazar payına sahip olduklarını belirten Kotil bu rakamın yüzde 15
seviyelerine yükseldiğinde THY’nin Avrupa’nın en büyüğü olacağını sözlerine ekledi.

Brezilyalı TAM Havayolları’nın, THY’nin de üyesi olduğu Star Alliance’a katılmasıyla birlikte THY’nin Güney Amerika’da 40 farklı noktaya uçuş fırsatı yakaladığını söyleyen Temel Kotil, şirketin etkinliğinin hızla artacağını söyledi.

Büyüme sürecinde marka bilinirliğinin önemine değinen Kotil, son dönemlerde gerçekleştirilen reklam ve sponsorluk anlaşmalarının etkisini görmeye başladıklarını söyledi. Star Alliance’a girdikten sonra THY’nin dünya şirketi olma hedefine biraz daha yaklaştığına işaret eden Kotil, “Manchester United ve Barcelona sponsorlukları sayesinde THY’yi İspanya’da ve İngiltere’de bugün bilmeyen kalmadı” dedi.

Temel Kotil, asıl rekabetin Avrupa pazarında olduğuna dikkat çekerek, THY’nin bu pazardan daha fazla pay almaya çalışacağını vurguladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Temel Kotil, Temel Kotil Kİmdir, Temel Kotil Mobil THY uygulaması, THY, THY Genel Müdürü Temel Kotil, THY Sektör Büyüme, THY Sponsorları, THY Temel Kotil, Türk Hava Yollar Genel Müdürü Temel Kotil, Türk Hava Yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları