Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY, Sabiha Gökçen’den sonra şimdi de İstanbul Havalimanı için harekete geçti!

31 Ekim, 2018 | 10:39

THY, Sabiha Gökçen'den sonra şimdi de İstanbul Havalimanı için harekete geçti!

THY ile ilgili iki önemli iddia ortaya atıldı. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nı satın almak için girişimde bulunan THY’nin şimdi de yeni açılan İstanbul Havalimanı’na ortak olmak istediği iddia edildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nı satın almak için girişimde bulunduğu bilinen Türk Hava Yolları’nın (THY) şimdi de yeni açılan İstanbul Havalimanı’na ortak olmak istediği bildirildi.

THY, Sabiha Gökçen’den sonra şimdi de İstanbul Havalimanı için harekete geçti

Hürriyet gazetesi yazarı Uğur Cebeci THY ile ilgili iddialar ortaya attı. Cebeci’nin iddiasına göre, THY bir yandan Sabiha Gökçen Havalimanını satın almak için uğraşırken, bir yandan da açılışı yeni yapılan İstanbul Havalimanı’na ortak olmayı hedefliyor.

Uğur Cebeci gazetesinde, “THY’den 3 flaş gelişme” başlığıyla bir yazı kaleme alırken, “İstanbul Havalimanı tam kapasite ile açılıncaya kadar İstanbul’un ikinci büyük havalimanı olan Sabiha Gökçen’i THY alıyor. KAP yani Kamu Aydınlatma Platformu’na henüz bildirilmedi ama sonuç değişmeyecek gibi görünüyor” iddiasını ortaya attı.

“Yapımı süren ikinci pist ve yeni ek terminalle kapasitesi 63 milyon yıl/yolcuya kadar yükselecek olan Sabiha Gökçen’in Malezyalı işletmecisinin ne zaman THY’ye devredeceğini bilmiyorum. Ama çok uzak görünmüyor” diyen Hürriyet yazarı Cebeci’nin yazısının devam ise şöyle:

— Bu alım işleminin tamamlanmasından sonra Türk Hava Yolları bu havalimanından uçuşlarını daha da yoğunlaştıracak.

— Bazı uzun uçuşların da başlayacağı gelen bilgiler arasında Son bir yılda yolcu sayısı yüzde 11 artarak 30 milyona dayanan Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu yakasında ulaşım rahatlığı ile giderek tercihlerin arttığı bir havalimanı haline geliyor.

— Son günlerde hızla yayılan bir söylenti hızla yayılıyor. İddiaya göre THY İstanbul Havalimanı’nın iki ortağı Limak ve MNG hisselerini satın almak için girişimlerde bulunuyor. İki ortağın yüzde 20 hisseleri için 200’er milyon Euro ödeneceği ve THY’nin yeni havalimanı ortaklığının yüzde 40’la kesinleşeceği çok konuşuluyor. Ancak taraflardan henüz bir açıklama gelmedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İstanbul havalimanı, Limak. MNG, Sabiha Gökçen Havalimanı, THY, Türk Hava Yolları, Uğur Cebeci,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları