Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı almak için harekete geçti!

10 Ağustos, 2018 | 09:59

THY, Sabiha Gökçen Havalimanı'nı almak için harekete geçti!

THY, Sabiha Gökçen Havalimanı almak için harekete geçti. İstanbul’un Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı’nın işletmesinin tamamının Türk Hava Yolları tarafından satın alınacağı iddia edildi.

İstanbul’un Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı’nın işletmesinin tamamının Türk Hava Yolları tarafından satın alınacağı iddiası gündeme oturdu.

THY, Sabiha Gökçen Havalimanı almak için harekete geçti!

THY ve Malaysia Airports’un, yüzde 100 hissenin devri karşılığında 1.2 milyar dolara el sıkıştığı ileri sürüldü.

Türk Hava Yolları’nın bir süre önce yeni havalimanına taşınma maliyetleri için kullanmak istediği bir milyar dolarlık kredinin aslında Sabiha Gökçen Havalimanı’nı devralmak için kullanılacağı ileri sürüldü.

Bir milyar dolarlık kredi için yerli-yabancı bankalarla görüşen ve imza aşamasına gelen THY’nin, AirportHaber’de yer alan bilgilere göre, % 100 hissesi Malezyalılar’ın elinde bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nın işletmesini devralmak istediği kaydedildi.

Limak hisselerini Malaysia Airports’a devretmişti

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın işletmesi, 1 Mayıs 2030 yılına kadar Malezyalı şirketin elinde bulunuyor. 2008 yılında Hintli GMR, Malaysia Airports ve Limak tarafından işletme ihalesi alınan Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ilk olarak Hintli GMR ayrılmış, andından % 40 hissesi bulunan Limak ise 285 milyon euro karşılığında ön alım hakkını kullanan Malaysia Airports’a hisselerini devretmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
GMR, Limak, Malaysia Airports, Sabiha Gökçen Havalimanı, THY, Türk Hava Yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları