Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’den pilot adaylarına sevindirici haber

27 Temmuz, 2013 | 13:47

THY’den pilot adaylarına sevindirici haber Türk Hava Yolları ile Türk Hava Kurumu Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile pilot yetiştirilmesi ve Türk Hava Yolları’nda istihdam edilmesi sağlanacak.

THY’nin resmi internet sitesindeki habere göre, son yıllarda sivil havacılık sektörüne dair ülkemizde görülen ciddi gelişime yönelik sektörde yetişmiş insan gücüne duyulan ihtiyaç önemli ölçüde hissedilirken, Türk Hava Yolları, kısa, orta ve uzun vadeli değerlendirmeleri çerçevesinde, ihtiyaç duyduğu nitelikteki insan kaynağını sağlama potansiyeline sahip üniversiteler, yüksekokullar ve çeşitli eğitim kurumlarıyla işbirlikleri gerçekleştiriyor.

Bu hususta önemli atılımlara imza atan Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Başkanlığı, ikili protokollerle çeşitli üniversite ve yüksekokulların, sektöre insan kaynağı kazandırmak üzere yürüttüğü eğitim faaliyetlerine belirli sınırlar içinde destek sağlayarak, hem önemli bir sorumluluğu yerine getiriyor hem de yetişen insan kaynağından yeterli niteliğe sahip olanları, Türk Hava Yolları bünyesine kazandırıyor.

Bu amaca hizmet eden bir diğer işbirliği de Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile imzalanan protokol ile gerçekleşti. İmza törenine Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, Genel Müdür (Uçuş İşletme) Yardımcısı Asaf Ahmed Bora, Genel Müdür (İnsan Kaynakları) Yardımcısı Ömer Faruk Öztürk, Uçuş Eğitim Başkanı Sedat Şekerci ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nden Mütevelli Heyeti Başkanı Osman Yıldırım, Rektör Prof. Dr. Ünsal Ban, ve Hava Ulaştırma Fakültesi Dekanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kaya katıldı.

Akdedilen protokol ile Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin pilot yetiştirme programına, seçim aşamasında gerekli destek verilerek işbirliğine gidilecek ve mezun olanlardan uygun bulunan adaylar Türk Hava Yolları’nda istihdam edilecek.

Sözleşme süresi boyunca Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin sözkonusu programına dahil olan ve başarıyla mezun olan pilot adayları, Türk Hava Yolları’nda II. Pilot Adayı olarak görev yapacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Pilot, THY, THY Haberleri, THY pilot, THY pilot alımı, THY pilotları, Thy Uçakları, Türk Hava Kurumu, Türk Hava Kurumu pilot,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları