Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY personelinin giyeceği yeni üniformalar tanıtıldı!

12 Eylül, 2018 | 09:58

THY personelinin giyeceği yeni üniformalar tanıtıldı!

Türk Hava Yolları personelinin giyeceği yeni üniformalar tanıtıldı. Tasarımları birkaç yıl önce basına sızan ve kamuoyundan eleştiri alan olan THY personelinin yeni kıyafeti belli oldu.

Tasarımları birkaç yıl önce sızan ve kamuoyundan olumsuz eleştiriler alan olan Türk Hava Yolları (THY( personelinin yeni kıyafeti basına tanıtıldı.

THY personelinin giyeceği yeni üniformalar tanıtıldı

THY hosteslerinin antrasit, kabin amirleri ise kırmızı ağırlıklı kıyafetler giyeceğini duyuran Hürriyet gazetesi yazarı Uğur Cebeci’nin haberine göre, yeni kıyafetleri İtalyan modacı Ettore Bilotta tasarladı. Uğur Cebeci’nin yazısında şu ifadelere yer verildi:

THY yeni üniformalarını tanıttı

“Yeni üniformalarla iki önemli gizli uçuş yapıldı. İki uzun hattaki uçuşta üniformalar denendi. 5 Ocak 2018’de Tokyo uçuşu kış iklim koşullarında, 12 Ocak 2018’de Johannesburg uçuşu yaz iklim koşullarında yapıldı. İlk uçuşta uçak tipi Boeing 777, diğerinde ise Airbus 330 seçildi. Şapkadan etekliğe, pantolondan ayakkabıya rahatlık, estetik, yolcu görüşü büyük bir gizlilik içinde gerçekleştirildi. Tek kare fotoğraf sızmaması sağlandı.

“Tasarımının Türk kültürüne ilişkin alt yapısı oluşturuldu”

Şirketin bayrak kırmızısı ana rengine katılan antrasitten griye kadar her rengin uzlaşması dikkatlice izlendi. Kabin memuru kadınlar ve erkekler arasında geniş bir araştırma yapıldı, fikirler değerlendirildi. ‘Flow’ (akış) tasarımının Türk kültürüne ilişkin alt yapısı oluşturuldu.

Tüm uçaklarda yeni kabin renginin yansıtılması için uçak içi özel kitler hazırlandı. Amenity kitler, battaniye, uyku seti, hepsi bir bütünlük içinde oluşturuldu. Erkek kabin memurları, yani steward’ların smokin yakaları, çok iyi tasarlanmış ayakkabıları, uçan şeflerin (flying chef) kıyafetleri hepsi bir uyum içinde yolcunun huzuruna çıktı. İlk değerlendirmeler de 10 üzerinden 10 aldı.”

THY personelinin yeni kıyafetlerini tanıttı

“Bayram sabahını bekleyen bir çocuk gibi heyecanlıyız”

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün ise, THY personeiinin yeni üniformaları ile ilgili şu mesajı paylaştı:

“Yeni kıyafetleri ile bayram sabahını bekleyen bir çocuk gibi heyecanlıyız. O çocuk kadar hareketli ve dinamiğiz. Yeni evimizde yaşayacağımız sayısız güzel gün için meraklıyız. İstanbul Yeni Havalimanı’nda Dünya havacılığını Kırmızıya ve Beyaza boyamak için sabırsızız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ettore Bilotta, İtalyan modacı, THY yeni kıyafet, Türk Hava Yolları Basın Müşaviri, Uğur Cebeci, Üniformalar tanıtıldı, Yahya Üstün,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları