Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’den Pakistan’a iftarlı yardım

06 Eylül, 2010 | 09:38

Türk Hava Yolları (THY) Pakistan müdürlüğü, tarihinin en büyük sel felaketini yaşayan Pakistan’da verdiği iftar yemeğinde sel felaketinden etkilenen ailelere yardım çağrısı yaptı.

Karaçi’deki Sheraton Otel’de sektör temsilcileri ve basınına verilen iki ayrı iftar yemeğinde Pakistan’a acil yardım çağrısı yapıldı. THY Pakistan Müdürü Utku Yazan, iki ülkenin derin tarihi birliktelikleri olduğunu ve Türkiye’deki herkesin yardım için seferber olduğunu söyledi. Yazan, Türkiye’den bu zamana kadar THY’nin kargo uçakları ile tonlarca yardım malzemesi geldiğini ve Türk sivil toplum kuruluşlarının felaket bölgesinde çok aktif çalıştıklarını kaydetti. 30 yıldır Pakistan’da servis veren THY’nin de çeşitli organizasyonlarla Pakistanlı kardeşlerinin yanında olacakları ve aktif çalışmalarda bulunacaklarını anlatan Yazan, ”Ben de sizlerden biriyim ve sizlerle ağlıyor sizlerle gülüyorum” diyerek, zor günün dostu olduklarını ifade etti.

İftar yemeğinde konuşan ülkenin en büyük acentesinin sahibi Rafiq Bukhari, ”Büyük Türk milletinin değerli fertlerinin, yani kardeşlerimizin bizlere bu şekilde yardımlarını hiçbir zaman unutmayacağız” diye konuştu. Bukhari, dualarının daima Türk kardeşleriyle olduğunu belirterek, THY’nin son dönemde Pakistan’da yaptığı hayırlı işlerin bütün dünyaya örnek olması gerektiğini dile getirdi. THY Pakistan müdürlüğü, son dönemde yaptığı çalışmalar ile ülkedeki bazı kurumlar tarafından halkla ilişkiler ödülüne layık görülmüştü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
THY'den Pakistan'a iftarlı yardım, Türk Hava Yolları Pakistan Yardım, Türk Hava Yolları Uçağı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları