Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY ‘nin Uygulaması Tepkilere Neden Oldu

19 Şubat, 2017 | 08:29

THY’nin Uygulaması Tepkilere Neden Oldu

THY kredi kartı iade işlemlerinde, bir ay öncesine kadar sessiz sedasız değişikliğe gitmiş, değişiklik bilgilendirilmesi herhangi bir platformda bildirilmediği gibi THY ile çalışan seyahat acenteleri bile bu konuda bilgi sahibi edilmemiştir. Bu durumda iade isteyen yolculara ve acenteleri THY’nin uyguladığı politika ile de  zor durumda bırakmıştır. Yeni uygulamada, THY ‘den iade almak isteyen yolcuların, satış yapıldığında alınan slip’in üstündeki referans numarası olmadan iade yapamayacağını beyan etmiştir ve müşterilerin ödeme sliplerini saklamalarının bilgisini, müşteri iade talebi olduğunda vermektedir. Bu geç bildirim ile müşteri slip bulamaması durumunda iade gerçekleşememektedir veya mail order, otomatik ödeme gibi ödemelerde de Acenteleri zor durumda bırakmaktadır. Bu uygulamada akıllara şu soruyu getirmiştir;

Peki THY’nin Web sitesinden veya Müşteri Destek Hattından Bilet Satın Alma İşlemi Olan Biri İadesini Nasıl Alacaktır?

THY’nin web sitesinden veya müşteri destek hattından bilet satın alma işlemi olan biri iadesini istiyorsa nasıl bir prosedür işlenecektir. Bu yöntem ile satın alma işlemi gerçekleştiren biri iade istediği zaman elinde slip olmayacağından, THY tarafından nasıl bir iade gerçekleştirebilecektir veya nasıl bir prosedür izleneceği soru işareti.

Gelen tepkiler ise, böylesine büyük bir kuruluşun Türkiye’nin bu olumsuz ortamında Türk acentelere ve Türk yolculara bu konuda daha da esnek davranabilmesi gerektiğine dairdir. THY’nin bu kadar katı kurallar uygulaması acenteleri ve müşterileri olumsuz etkilemeye yol açabilir.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
skandal, THY, THY Skandal Uygulaması, THY'nin Uygulaması Tepkilere Neden Oldu, Türk Yolcular, Türkiye, Uygulama,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları