Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’den milyar dolarlık uçak siparişi

11 Aralık, 2012 | 08:30

THY, milyar dolarlık uçak siparişi verdi.

Boeing ve Türk Hava Yolları (THY), 15 adet 777-300ER uçağı için sözleşme imzaladı. Toplam 4.7 milyar dolar tutan 15 adet 777-300ER uçağı, THY tarihinin en yüksek değerdeki uçak siparişi özelliğini taşıyor.

THY filosunda bulunan 12 adet Boeing 777-300ER uçağı, ilk teslim edilmeye başlandığı Ekim 2010’dan bu yana, şirketin uzun mesafeli uçuş operasyonunun bel kemiği haline geldi. Son sipariş edilen 777’ler, THY’ye dünya genelinde birçok yeni destinasyona uçabilme imkanı sağlayacak.

Boeing Ticari Uçaklar Başkan Yardımcısı Todd Nelp, “THY’nin son siparişi, 777 modelinin, şirketin uzun mesafeli uçuş ağının genişlemesinde oynadığı kilit rolün çok güzel bir göstergesidir. THY son yıllarda giderek büyüyen uluslararası uçuş ağıyla, yolcularına üstün kaliteli hizmet sunarak büyük başarılara imza atıyor. Sıradışı bir performansa sahip olan Boeing 777-300ER modelimizin, mükemmel yakıt ekonomisi, güvenilirliği ve yolcu konforuyla, şirketin bu başarılı büyümesine katkı sağlamasından mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Boeing 777-300ER, üç sınıflı kabin könfigürasyonunda, 386 yolcu taşırken, 14.685 kilometrelik bir menzile ulaşıyor. Filosunda 100’ün üzerinde Boeing uçağına sahip olan Türk Hava Yolları, 90 ülkede 200’den fazla merkeze direct sefer düzenliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Boeing 777-300ER, Boeing THY, Boeing Ticari Uçaklar Başkan Yardımcısı Todd Nelp, THY, THY Boeing, THY rekor sipariş, THY Sipariş, THY uçak siparişi, Türk Hava Yolları, uçak siparişi,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları