Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY, Kharkiv Uçuşları Başlıyor

16 Şubat, 2017 | 09:38

kharkiv turizmhaberi

THY, Kharkiv Uçuşları Başlıyor.

Türk Hava Yolları (THY) , Ukrayna’nın ikinci büyük şehri olan Kharkiv için uçuşlarını 30 Mart itibari ile başlatıyor. Uçuşlar haftada 4 gün olarak yapılacak. Peki neden Kharkiv?

Kharkiv’e Gitmenin Nedenleri?

Kharkiv şehri Ukrayna’nın ağır sanayisinin bir kısmını elinde tutan endüstri, eğitim ve kültür merkezlerinden biridir. Ayrıca, Avrupa’nın üçüncü, dünyanın da yedinci büyük şehir meydanı olan Özgürlük meydanı bu şehirdedir.

Kharkiv’de görülmesi gereken yerler

– Shevchenko Parkı, hem hayvanat bahçesi, hem de doğal bir park özelliği taşımaktadır. Park Ukrayna’nın kahramanları için yapılmış ve içinde bir çok heykel barındırmaktadır.

– Teleferik gezisi ile 1385 metrelik bir botanik bahçenin üstünden şehri izleme keyfini sizlere yaşatabilir.

– Gorky Parkı, Kharkiv’in görülmesi gereken bir diğer parkı’dır. Diğer parklarından farkı ise içinde ufak bir eğlence meydanı ve hız treni olmasıdır.

Kharkiv’e gidilecek en iyi zaman havaların ısınmaya başladığı haziran ve temmuz ayları en uygun zaman olacaktır. Kış aylarında – 20 en sıcak gün olarak belirtilmektedir. Ama soğuk havayı sevenler için kışı o güzelliğini yaşamaları tercih edilir. Kharkiv şehrinin neredeyse her yerinde yeşil alan bulabilirsiniz. Yeşile ve parklara doyacağınız bir şehir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kharkiv, Kharkiv'de görülmesi gereken yerler, THY, THY Kharkiv, Türk Hava Yolları, Ukrayna,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları