Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY, Kharkiv Uçuşları Başlıyor

16 Şubat, 2017 | 09:38

kharkiv turizmhaberi

THY, Kharkiv Uçuşları Başlıyor.

Türk Hava Yolları (THY) , Ukrayna’nın ikinci büyük şehri olan Kharkiv için uçuşlarını 30 Mart itibari ile başlatıyor. Uçuşlar haftada 4 gün olarak yapılacak. Peki neden Kharkiv?

Kharkiv’e Gitmenin Nedenleri?

Kharkiv şehri Ukrayna’nın ağır sanayisinin bir kısmını elinde tutan endüstri, eğitim ve kültür merkezlerinden biridir. Ayrıca, Avrupa’nın üçüncü, dünyanın da yedinci büyük şehir meydanı olan Özgürlük meydanı bu şehirdedir.

Kharkiv’de görülmesi gereken yerler

– Shevchenko Parkı, hem hayvanat bahçesi, hem de doğal bir park özelliği taşımaktadır. Park Ukrayna’nın kahramanları için yapılmış ve içinde bir çok heykel barındırmaktadır.

– Teleferik gezisi ile 1385 metrelik bir botanik bahçenin üstünden şehri izleme keyfini sizlere yaşatabilir.

– Gorky Parkı, Kharkiv’in görülmesi gereken bir diğer parkı’dır. Diğer parklarından farkı ise içinde ufak bir eğlence meydanı ve hız treni olmasıdır.

Kharkiv’e gidilecek en iyi zaman havaların ısınmaya başladığı haziran ve temmuz ayları en uygun zaman olacaktır. Kış aylarında – 20 en sıcak gün olarak belirtilmektedir. Ama soğuk havayı sevenler için kışı o güzelliğini yaşamaları tercih edilir. Kharkiv şehrinin neredeyse her yerinde yeşil alan bulabilirsiniz. Yeşile ve parklara doyacağınız bir şehir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kharkiv, Kharkiv'de görülmesi gereken yerler, THY, THY Kharkiv, Türk Hava Yolları, Ukrayna,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları