Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY, Kamerun seferlerine başladı

21 Aralık, 2012 | 13:43

THY, Kamerun seferlerine başladı THY, Kamerun seferlerine başladı /Turizm Haberleri

Türk Hava Yolları (THY), Kamerun’un başkenti Yaounde ve ikinci büyük kenti Douala seferlerine başladı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkan THY’ye ait Boeing 737-900 tipi uçak, 7 saatlik yolculuğun ardından Yaounde’ki Nsımalen Havalimanı’na indi.

İlk sefere, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile Kamerun’a ziyarette bulunan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez katıldı.

Topçu, seferlerin başlaması dolayısıyla düzenlenen törende, THY’nin dünyada en çok ülkeye uçan havayolu şirketi olduğunu belirterek, 216. nokta ve 96. ülke olarak Kamerun’un iki kentini uçuş ağına kattıklarını söyledi.

Bu hatlarla THY’nin Afrika kıtasındaki uçuş noktasının 33’e yükseldiğini ifade eden Topçu, ”Bu seferlerin ülkelerimiz arasındaki işbirliğini arttıracağını düşünüyorum. Bundan önce sefer düzenlediğimiz ülkelerle ticari ilişkilerimiz güçlendi. Kamerun ile de ticaretimizin artacağına inanıyorum” diye konuştu.

Topçu, İstanbul’dan Yaounde ve Douala’ya karşılıklı haftada 4 gün planlanan seferlerin, tüm vergiler dahil gidiş-dönüş 499 avrodan başlayan açılışa özel ücretlerle yapılacağını söyledi.

Kamerun Ulaştırma Bakanı Robert Nkılı ise seferlerin başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmaların ardından Topçu, Bakan Nkılı’ye uçak maketi hediye etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Douala seferleri, İstanbul Atatürk Havalimanı, Kamerun seferleri, THY Kamerun seferleri, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Kamerun seferleri, Yaounde,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları