Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY, İsviçre sefer sayısını artırdı

18 Haziran, 2015 | 09:14

Türk Hava Yolları, İsviçre’nin Basel kentine haftalık sefer sayısını 7’den 14’e çıkardı. Böylece İsviçre’deki üç noktaya haftalık sefer sayısı 60’a yükseldi.

THY Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Fatih Cığal, İsviçre’nin Basel kentine düzenlenen haftalık seferlerin 7’den 14’e çıkarıldığını ve İsviçre’de üç noktaya haftada 60 uçuş gerçekleştirildiğini söyledi.

İsviçre’nin Basel kentinde, THY’nin sefer sayılarını artırması, yeni hedeflerin tanıtımı ve duyurulması kapsamında düzenlenen resepsiyonda konuşan Cığal, THY’nin her yıl başarılarını artırarak, hatta katlayarak faaliyetlerine devam ettiğini söyledi.

Geçen yıl THY’nin 54.7 milyon yolcu taşıdığını, bu yıl ise 63 milyon yolcu taşıyarak 12 milyar dolar ciro hedeflediklerini belirten Cığal, bu yılın ilk beş ayına bakıldığında hedefe rahatlıkla ulaşabileceklerini ifade etti.

THY’nin dünyada en fazla ülkeye uçuş yapan havayolu şirketi olduğunu anımsatan Cığal, “Basel’e haftalık sefer sayımızı 7’den 14’e çıkardık ve İsviçre’de Zürih, Basel ve Cenevre olmak üzere üç noktaya haftada 60 uçuş gerçekleştiriyoruz” dedi.

Cığal, “277 olan uçuş noktamızı 350’ye , 279 olan uçak sayımızı ise 450’nin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Avrupa’dan Ortadoğu’ya, Afrika’dan Uzakdoğu’ya ve eski Sovyet Rusya ülkelerine yapılacak uçuşlarda İstanbul’u en önemli aktarma noktası haline getirmeyi hedeflemekteyiz. Olmazsa olmaz şartlarımızdan 3. havalimanı ise, 2023 hedeflerimize yönelik projeksiyonumuzda önemli yer tutuyor.”

Türkiye’nin Bern Büyükelçisi Mehmet Tuğrul Gücük de, THY’nin uluslararası areneya çok iyi entegre olarak en tanınır Türk markası haline geldiğini söyledi (AA).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Basel, Basel isviçre, Basel thy, Basel turu, İsviçre, İsviçre thy, İsviçre turu, İsviçre uçak bileti, THY, THY basel, THY Haberleri, THY isviçre, THY Pazarlama, THY Uçuşları, Türk Hava Yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları