Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’de işten çıkarılanlar Taksim’de eylem yaptı

14 Eylül, 2012 | 19:28

Türk Hava Yolları’nda (THY) havacılık iş koluna getirilen grev yasağını protesto ettikleri için işten çıkarılan personeller, THY’nin Taksim’deki satış ofisi önünde eylem yaptı.

Polisin güvenlik önlemi aldığı eylem açıklamanın ardından olaysız sona erdi.

Havacılık iş koluna getirilen grev yasağını protesto ettikleri için 305 THY çalışanı işten çıkarılmıştı. İşten atıldıktan sonra Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş katında eylemlerini sürdüren işçilerden bazıları ve yakınları THY’nin Taksim’deki satış ofisi önünde eylem yaptı.

Eyleme Hava-İş Sendikası’nın yanı sıra Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) ve Türkiye Motorlu Taşıt İşçileri Sendikası (TÜMTİŞ) de destek verdi. ‘İşçi kıyımına, sendika düşmanlığına son’, ‘Grev haktır, yasaklara hayır’, ‘Haklarıma, onuruma, sendikama, toplu sözleşmeme saygı’ yazılı pankart ve dövizler taşıyan 100 kişilik grup, ‘Direne direne kazanacağız’, ‘Gün gelecek devran dönecek, ‘AKP halka hesap verecek’ şeklinde slogan attı.

Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin, grev yasağının kabul edilemez olduğunu, 104 gündür eylemlerinin devam ettiğini aktardı. Ayçin, gerekirse 204, yetmezse 304 gün daha eylem yapabileceklerini söyledi.

Çevik kuvvet polisinin güvenlik önlemi aldığı eylem açıklamanın ardından olaysız sona erdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atilay Ayçin, Hava-İş Sendikası Başkanı, Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin, THY, THY çalışanı grev, THY grev yasağı, THY Haberleri, THY işten çıkarılanlar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları