Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY İstanbul’dan Küba ve Meksika uçuşlarına başlayacak

13 Şubat, 2015 | 11:03

Basın mensuplarının Küba ziyaretine ilişkin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Küba ve Meksika arasında uçuşlara başlayacağını söyledi.

Latin Amerika turunun ikinci ayağında Küba‘da temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Küba Devlet Başkanı Raul Castro ile verimli görüşmelerde bulunduklarını söyledi.

İki ülke arasındaki 28 milyon dolarlık ticaret hacminin çok düşük kaldığını ifade eden Erdoğan, bunun Küba’ya uygulanan yaptırımların bir neticesi olduğunu savundu.

Yaptırımları hem insani hem de vicdani açıdan doğru bulmadıklarını belirten Erdoğan, Küba’nın turizm açısından önemli bir destinasyon olduğuna dikkat çekti.

THY’nin Küba ve Meksika arasında bir seferler dizisini başlatması konusunu görüştüklerini söyleyen Erdoğan “Bu konuyu Meksika ile de görüştükten sonra 3 merkeze uçuşların düzenlenmesi hem Türkiye’den Küba’ya gelişi hem de Küba’dan Türkiye’ye gidişleri de artıracaktır” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Havana, Küba, Küba Devlet Başkanı, Küba devlet başkanı Raul castro, Küba Havana, Küba meksika, Küba THY, Küba thy uçak, Küba Turizm, Küba Turu, Küba uçak bileti, Meksika turu, Meksika uçak bileti, Raul Castro, Recep Tayyip Erdoğan, Tayyip Erdoğan, Tayyip Erdoğan Küba, Tayyip Erdoğan meksika, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Küba, Türk Hava Yolları Uçak,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları