Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY işçilerinin zaferi! 305 işçi geri dönüyor

05 Şubat, 2014 | 11:00

THY grev

Türk Hava Yolları’nın işten çıkardığı 305 personel 1 Mart’ta iş başı yapıyor. Hava İş Sendikası, THY ile protokol imzalandığını açıkladı.

Hürriyet gazetesine konuşan Hava İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Sedat Ali Emanet dün gece taraflar arasında bir protokol imzalandığını belirterek “Protokol sonucunda THY’de görevinden ayrılan 305 kişi 10 Şubat’a kadar işe geri alınmaları için başvuruda bulunabilecek. İşe dönüş başvurusu yapanların isimleri önce yönetime verilecek. Daha sonra işe geri alınmak isteyen kişiler eğitimden geçirilecek. 1 Mart itibariyle de işe iade başvurusu yapan kişiler aynı pozisyonlarında tekrar görevlerine dönecek” dedi.

Türk Hava Yolları’ndaki grev nedeni ile 305 Hava İş üyesi işten atılmıştı. Söz konusu işçilerin önemli bir bölümü iş mahkemelerinde açtıkları işe dönüş davalarını kazanmıştı. 305 işçinin işe dönüşü sorunun devam ettiği süreçte Hava İş Genel Kongreye gitmişti. 7-8 Aralık’ta yapılan seçimlerde 24 yıl Hava İş Başkanlığı yapan Atilay Ayçin, seçimi kaybetmişti.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atilay Ayçin, Hava-İş, Hava-İş Sendikası, THY, THY grev, THY işçileri, thy işçileri zafer, Türk Hava Yolları, türk hava yolları grevi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları