Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY, iki devle birlikte lojistik şirketi kuruyor. Hedef 2 milyar dolar!

11 Haziran, 2018 | 14:25

THY, üç dev lojistik şirketi kuruyor. Hedef 2 milyar dolar!

THY, Çinli ZTO Express ve Pal Air ile Hong Kong’da global ekspres lojistik şirketi kuracak. Kurulacak bu şirketin beş yıl içinde 2 milyar dolar gelir elde etmesi hedefleniyor.

THY, Çinli ZTO Express ve Pal Air ile Hong Kong’da global ekspres lojistik şirketi kuracak. Kurulacak bu şirketin beş yıl içinde 2 milyar dolar gelir elde etmesi hedefleniyor.

THY’nin kargo taşımacılığında Türkiye’yi tüm dünyada başarıyla temsil eden hava kargo markası Turkish Cargo ile Çinli ekspres kargo devi ZTO ve Hong Konglu PAL Air’in hayata geçireceği yeni ortaklığın duyurulması amacıyla düzenlenen basın toplantısı ve imza töreniİstanbul’da gerçekleşti.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “THY, Çinli ZTO Express ve Pal Air ile Hong Kong’da global ekspres lojistik şirketi kuracak; bu şirketin beş yıl içinde 2 milyar dolar gelir sağlamasını bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

THY, iki devle birlikte lojistik şirketi kuruyor. Hedef 2 milyar dolar!

İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışı öncesi, “global ekspres taşımacılık” sektöründe taşları yerinden oynatacak, yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da geniş yankı uyandıracak bu ortaklık, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, ZTO Express Başkanı Mei Song Lai ve PAL Air Ltd.’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vivian Lau tarafından imza altına alındı.

İlker Aycı: Tüm dünyaya ilan ediyoruz

İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı yaptığı konuşmada. “Türk Hava Yolları, ZTO Express ve PAL Air Ltd. olarak imzaladığımız bu Zapt ile kapıdan kapıya hizmetle özellikle küresel e-ticaret pazarına odaklanacak ve Global Kargo/Kurye şirketi olarak faaliyet gösterecek ortak bir girişime adım attığımızı tüm dünyaya ilan ediyoruz.

Çin’in en iyi ve en büyük ekspres kargo şirketi ZTO ve uzun zamandır kargo alanında sınır ötesi ortaklık yaptığımız Hong Konglu PAL Air Ltd. şirketi ile kuracağımız bu güçlü ortaklıktan destek alarak, global kargo sektörüne attığımız bu stratejik adımdan dolayı son derece memnunuz.

Bu ortaklık ile kurulan şirketimizin dünyanın en büyük entegratörleri arasında yer almasını ve beş yıl içerisinde 2 milyar ABD Doları gelir sağlamasını bekliyor, e-ticaretteki talebe paralel olarak bu büyümenin de kademeli olarak artmasını öngörüyoruz.” dedi.

“Açılışı 29 Ekim’de gerçekleştirilecek olan İstanbul Yeni Havalimanı, THY’nin ana faaliyet merkezi olacak.” açıklamasında bulan İlker Aycı ayrıca, “Bu mega merkez sayesinde Turkish Cargo 4 milyon ton kargo elleçleme kapasitesine ulaşarak, dünyada ilk 5 hava kargo markasından biri olacak. Ortaklık da en büyük kazancı bu yükselişten sağlayacak. Söz konusu Ortak Girişim ve İstanbul mega merkezi ile e-ticaret ürünlerinin küresel çaptaki dolaşımı, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize en üst düzey değeri sunmamızı sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Ortakları arasında Alibaba da var

Günde 28 milyon parsiyel kargoya ek olarak, Çin’in genelinde en geniş çaplı ekspres teslimat ağına sahip olan ZTO, dünyada en fazla gönderi/parsel taşıyan ekspres firması.

Uluslararası e-ticaret firmalarının en büyüklerinden biri olan Alibaba Group da yakın zamanda, 1,38 milyar ABD Doları yatırım ile ZTO Express firmasının % 10’luk payını satın alarak ortağı olacağını ve bu işlemin Haziran 2018 içerisinde tamamlanacağını duyurmuştu.

Bu planlamanın icraata geçmesi akabinde Alibaba.com da ZTO’nun ortakları arasındaki yerini alıyor olacak. PAL Air Ltd. ise Hong Kong, Çin, Tayland, Vietnam, Hindistan ve ABD’de kapıdan kapıya ekspres kurye operasyonlarının da dahil olduğu geniş bir ağa sahip.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Global ekspres lojistik şirketi, Hong Kong, İlker Aycı, Pal Air, THY, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı, Turkish Cargo, Yeni Havalimanı, ZTO Express,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları