Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY, Hong Kong Havayolları ile uçuş anlaşması imzaladı!

29 Ekim, 2018 | 16:06

THY, Hong Kong Havayolları ile uçuş anlaşması imzaladı!

THY, Hong Kong Havayolları ile uçuş anlaşması imzaladı. İstanbul’da imzalanan kod paylaşımı anlaşması ile Türk Hava Yolları, Hong Kong ötesi yeni noktalara erişim gerçekleştirirken, Hong Kong Hava Yolları ise uçuş ağına İstanbul, Paris, Londra, Barselona gibi önemli Avrupa noktalarını ekleyebilecek.

Hong Kong Hava Yolları, yapılan anlaşma uyarınca Türk Hava Yolları’nın (THY) Hong Kong-İstanbul seferleriyle birlikte, İstanbul ile bazı Avrupa şehirlerindeki seferlerine kendi “HX” kodunu koyabilecek. THY de aynı şekilde Hong Kong Hava Yolları’nın Hong Kong ile Auckland, Bangkok ve Osaka arasındaki uçuşlarına kendi “TK” kodunu koyabilecek. Kod paylaşımlı uçuşların satışı ise ileri bir tarihte duyurulacak.

THY, Hong Kong Havayolları ile uçuş anlaşması imzaladı

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ile Hong Kong Hava Yolları Genel Müdürü Wang Liya başta olmak üzere çok sayıda yöneticinin katılımı ile bugün THY Genel Yönetim Binası’nda gerçekleştirildi.

Hong Kong Hava Yolları Genel Müdürü Wang Liya, yeni iş birliğini büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını THY ile olan kod paylaşımı anlaşmasının, Hong Kong Hava Yolları yolcuları için yeni ve heyecan verici seyahat noktaları sağlayacağını ifade etti.

Hakiki Hong Kong ürünlerini tanıtmaktan mutluluk duyacağız

“Hakiki Hong Kong ürünlerini tanıtmaktan mutluluk duyacağız”

“İstanbul dünyanın en eski metropollerinden biri. Bünyesinde barındırdığı modern ve kültürel lokasyonların eşsiz karışımı sayesinde, bu şehre gelen ziyaretçi sayısı günden güne artıyor.” diyen Wang Liya , “Hong Kong Hava Yolları yolcuları, bölge genelinde Avrupa’ya açılan önemli geçit noktalarından biri olan İstanbul üzerinden popüler Avrupa noktalarına erişim sağlarken büyük bir konfor yaşayacaklar.

Hong Kong Hava Yolları olarak biz de, THY yolcularına, Hong Kong ötesi destinasyonlara bizim uçuşlarımızla bağlantı gerçekleştirdiklerinde, “Truly Hong Kong” (Hakiki Hong Kong) ürün ve hizmetlerimizi tanıtmaktan büyük mutluluk duyacağız.” dedi.

“Kültürel ve ticari ilişkilere büyük fırsatlar sunacak”

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ise yaptığı açıklamada “Hong Kong Hava Yolları ile imzaladığımız bu kod paylaşımı anlaşmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu anlaşma, Hong Kong Hava Yolları ile mevcut ticari iş birliğimize katkı sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda yolcularımızın Hong Kong ötesindeki yeni noktalara erişimini mümkün kılacak. Asya ile Avrupa arasında yer alan doğal ve tarihi bir köprü olarak İstanbul, yeni havalimanının açılmasıyla da birlikte Türkiye ile Hong Kong arasındaki kültürel ve ticari ilişkilere büyük fırsatlar sunacak” ifadelerini kullandı.

Sonraki süreçte tüm operasyonunu İstanbul Yeni Havalimanı’na taşıyacak olan THY, hali hazırda, Hong Kong ile İstanbul arasında 49 business ve 300 ekonomi sınıfı koltuk kapasiteli Boeing 777-300ER tipi uçakla haftada 6 frekans sefer gerçekleştirmekte.

Mevcutta Yeni Zelanda ve popüler Asya noktalarına günlük sefer düzenleyen Hong Kong Hava Yolları ile imzalanan bu kod paylaşımı anlaşması sayesinde THY yolcuları, Hong Kong üzerinden Auckland ve Osaka’ya tek aktarmalı bağlantıdan faydalanabilecek ve ayrıca Bangkok üzerinden de Hong Kong’a uçma imkanını yakalayacaklar.

Zengin ikram çeşitleri, özel dinlenme ve duş alanları…

İki ülke arasındaki bu anlaşma ile birlikte Hong Kong Hava Yolları’nın business sınıfı yolcuları, THY’nin binin üzerinde oturma kapasitesine sahip özel yolcu salonu, “Turkish Airlines Lounge Istanbul”da zengin ikram çeşitleri, özel dinlenme ve duş alanları, çocuk oyun alanı, kütüphane, bilardo salonu, mescit, telekonferans salonu, masaj hizmeti ve maksimum yolcu konforu gözetilen daha birçok ayrıcalık ile uçuş öncesini veya aktarma süresini kendi içerisinde özel bir yolculuğa dönüştüren eşsiz bir ortamı deneyimleme imkanı bulabilecekler.

Aynı şekilde, Hong Kong Hava Yolları’nın business sınıfında seyahat eden Türk Hava Yolları yolcuları da, geniş ikram ve aktivite alanı ile her yolcunun ihtiyacına hitap edebilen Hong Kong Uluslararası Havalimanı’ndaki “Club Autus” özel yolcu salonuna erişim sağlayabilecekler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Club Autus, Hong Kong, Hong Kong Hava Yolları, THY, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Truly Hong Kong, Wang Liya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları